www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Yachtsman Navy Plug
Výrobce: Murray Sons a Company Limited
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Plug
  Balení: 50g tobolka
  Popis: A very traditional style of pipe tobacco presentation providing a link with established craftsmanship of Irish tobacco blenders. Expensive top quality heavy bodied flue cured Virginias are purchased from established leaf auctions in Africa and Brazil. To this full natural flavoured tobacco is added aromatic Burley to balance and smooth the blend. Conditioned with water, the blend is slowly pressed in large steam presses for several days to meld the rich and varied aromas. The cakes are then divided into plug form, allowing the smoker to cut it and rub it out to his own preference.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 10.01.'09 16:28:11 
  Co se výrobce týče, jsem na rozpacích. TobaccoReviews udává jako blendera Carroll P. J. & Co. Ltd., na obalu je sice jasně uvedeno Murray"s (stejně jako na Erinmore a Warrior Plug), ovšem ve skutečnosti je to všechno Made in Denmark by Orlik Tobacco Company. JN.Barber tenhle tabák dodává jako "cihličku" (5x4x2 cm) v těsném pokoveném plastovém obalu, což ze všeho nejvíc připomíná droždí.
  Vlastní plug je tmavý a dosti vlhký, takže se velmi lehce krájí na opravdu tenké (< 0,5 mm) plátky, které jdou snadno rozemnout. Vůně zasyrova, díky tomu že jde o plug, skoro žádná. Po pokrájení a rozemnutí zvýrazní na nasládle tabákovou, téměř cigaretovou.
  Po zapálení se okamžitě rozvine velmi příjemná nasládle oříško/čokoládová chuť odpovídající udávanému složení virginie/burley, která vydrží konstantní po celou dýmku. Co se síly týče - pro milovníky "nikotinových bomb" je to tabák sice slabý, ale ještě kouřitelný a pro přátele slabých tabáků zdaleka ještě není tak silný, aby se nedal kouřit.
  Závěr - opravdu vynikající tabák, původně jsem objednal jeden kousek čistě ze zvědavosti, ale po několika dýmkách okamžitě následovala větší objednávka. Jsem docela zvědav, jak zapůsobí na případné další recenzenty.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět