www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Wilke No.515
Výrobce: Pipeworks & Wilke
Složení:
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: Neznámé
  Popis: Due to the overwhelming requests for the blend smoked by Basil Rathbone, I´am re-introducing Wilke´s famous No. 515. A blend of ribbon cut Virginias and toasted Black Cavendish, or as the Wilke sisters described it: "exotic tobaccos aged in a rare Jamaica Rum - smooth, mild with a delightful aroma".
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 24.11.'09 17:03:52 
  Obal - bulk v "zavíracím" igelitovém pytlíku.
  Řez - loose cut, střední řez. Relativně dobře drží vlhkost.
  Vůně za studena vzbuzuje chuť tento tabák sníst, rum (ani ten jamajský) z něj sice necítím, ale připomíná mi kořeněnou vůni balkánských sladkostí.
  Chuť - příjemný nasládlý americký cavendish (zde postavený více na V než B) se v chuti prolíná tak 50/50 s dodaným aromatem. Aroma samotné je v tomto případě zřetelně sladší než u jiných Wilke aromatiků (stále však na míle daleko německé produkci), přičemž o jaké aroma přesně jde nemám zdání - každopádně příjemné je, a to velmi. Co je podstatné, od třetiny dýmky vystupuje z pozadí chuti zcela zřetelný pečeně kořeněný tón, který vzbuzuje dojem přítomnosti nějakého orientálního selského tabáku (výrobce o něm nicméně nehovoří). Chuť drží až do konce a bílého popela. Asi nemusím dodávat, že vůbec netrpí nešvary evropských aromatiků (chemické chutě, hnusné chuti při zapalování, spékání či vytváření špuntu na dně), ostatně stejně jako ostatní mnou dosud vyzkoušené "Wilke" směsi.
  Hoření - jakkoli do dýmky nasypat či namačkat, jakkoli připálit, a na konci vyklepat popel - tedy hoření ideální.
  Síla - slabší (synjeco 3/10).
  Problémy - pro konzumenty přírodních směsí by možná byl již příliš sladký a jemný (a slabý), osobně to však vnímám jako vlastnost tabáku a nikoli problém.
  Verdikt - u mne za jedna, příjemný ranní či odlehčovací "zákuskový" tabák. Sice mi chutná méně než Vermont Maple, a kdyby byla škála 1-10 dal bych mu dvojku, ale v daném hodnocení je to každopádně - jak subjektivně tak co do objektivních vlastností - stále jedničkový tabák.
  Poznámka - nejcitlivější známý latakiový detektor v tomto tabáku našel i latakii. Dle mého šlo nicméně v tomto případě zcela jednoznačně o chybu přístroje neuzpůsobeného fungování v etanolové páře. Latakie v něm skutečně není.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět