www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Wilke No. 191
Výrobce: Pipeworks & Wilke
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Loose Cut
  Balení: Neznámé
  Popis: A tobacco for all seasons, the right aroma and the right taste make this my number one selling tobacco! The natural flavors of vanilla beans and Vermont honey are combined with Virginias, matured Kentucky Burley and a combination of 3 toasted Black Cavendishes to create this most popular mild slow burning blend.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Dostupné jako "bulk".
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 20.08.'09 14:02:44 
  Předesílám, že se jedná o "recenzi" na základě vzorku. Přestože recenzi pouze na základě vzorku nepovažuji za příliš směrodatnou (neb za dostatečné množství k utvoření názoru na tabák považuji minimálně jedno balení), v tomto případě udělám výjimku - jednak byl vzorek větší na cca 10 nacpání, druhak se nejedná o zde zcela běžný tabák, tedy nelze předpokládat, že by hned tak někdo další recenzi napsal.

  Obal - výrobce dodává tabák jako bulk, tedy v obyčejném zavíracím pytlíku. Přesypání do skladovacího (i přenostného) obalu nutné.

  Řez - mixture, kontrastní černo zlaté barvy, kde tak 70% tvoří černý canvendish, 15% světlá virginie a 15% středně hnědý tabák, asi nějaký burley. Řez střední cca 2mm, bez klacků či kousků, vlhkost optimální, vhodné k okamžitému nacpání. Ke kvalitě použitého listí nemám výtky.

  Vůně za studena - jemná, nasládlá vůně, viržinský tabák a "oříškový" burley. Tabák je sice ve vůni čitelný, nicméně stejně intenzivně je citit i přidané aroma. Výrobcem zmiňovaná vanilka je spíše na pozadí, celkově je aroma spíše pečivové, asi jako medový koláč.

  Chuť - samotný tabák tvoří v chuti tak 80%, kdy chuť stojí IMO spíše na burley a cavendishi (tj. hutnější kakaově oříšková chuť s typickou lehkou natrpklostí na kořeni jazyka), a virginie spíše lehce přislazuje. Aromatizace působí nechemicky a jak si tabák "sedá" v dýmce, začínají být zřetelné i jednotlivé složky aroma - skutečně medově-pečivová chuť (pozor, nikoli MacBarení medový casing, jde spíše o samotnou chuťovou stopu jakoby lesního medu) s nádechem vanilky, která je nicméně cítit spíše ve vůni při vypuštění nosem. Kdo někdy kouřil aromatiky amerického střihu, dokáže si udělat představu - s jediným rozdílem: tenhle tabák není přehnaně a přidaně sladký. Výraznost chuti je střední, vhodné i jako aromatický all-day smoke.

  Hoření - zcela ukázkové. Při jemnějším nacpání (které tomuto tabáku svědčí) je dokouření až do šedobílého popílku samozřejmostí. Tabák hoří ukázkově chladně a vůbec (vůbec!!!) neštípe na jazyku.

  Síla - lehčí, cca 4 z 10ti.

  Problémy - krom dostupnosti pouze přes internet v zásadě žádně, snad jen typicky americký styl (komu nesedí nebude s 191kou kamarád).

  Verdikt - s výjimkou odpůrců amerických aromatických cavendishů doporučuji minimálně k vyzkoušení. Přesvědčivě přírodně chutnající aromatizace a nepřeslazenost by mohla zaujmout i kuřáky přírodních směsí, minimálně jako společenský tabák. Pro začátečníka by byl optimální.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět