www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Westminster
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: The very essence of the traditional English mixture; rich, elegant, refined, and exquisitely balanced. New World red Virginias are enhanced with a gentle caress of bright leaf, then lavishly seasoned with rich oriental tobaccos and generous measures of noble Cyprus mountain Latakia. Westminster is a satisfying blend, presenting layers of flavor to delight the senses and develop in the bowl. A perfect everyday English mixture.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 30.01.'09 12:00:27 
  Obal - standartní GLP, čili nízká válcová plechovka 8x5,5 cm s papírovou nálepkou a odtrhávacím plechovým víčkem pod výborně těsnícím víčkem plastovým. Obsah 2 oz(unce) čili 57 g. Na tento tabák jsem byl vemi zvědav, protože jsem už dlouhou dobu netestoval žádnou novou latakii a přitom Westminster má na TobaccoRewievs 4 hvězdičky z 96 hodnocení - třetí vůbec nejvyšší, jen o 2 hodnocení za Halem.
  Velmi hrubě řezaná tříbarevná mixture, před nacpáním je záhodno ještě potrhat. Vůně zasyrova se zajímavě vyvíjí. Ihned po otevření je nevýrazná, víceméně virginiová, latakii v ní prakticky vůbec nelze rozeznat. V průběhu několika dní se však vjem latakie postupně zesiluje, až úplně převládne. Po zapálení nastoupilo nadšení - jestli se něco chutí opravdu blíží legendárnímu Balkan Sobranie, je to Westminster! A není to jen můj názor, objevuje se to i na TobaccoRewievs. Není to sice taková shoda jako u DLNR - Escudo - Bulls Eye, ale je to opravdu velmi blízko. Westminster je o něco málo slabší, podíl latakie je asi poněkud nižší, ale tím pádem je chuť trochu nasládlejší (i když po zapálení latakie v chuti dominuje) a ještě zakulacenější, ale vydatný hustý dým a chladné hoření jsou prakticky stejné. Podotýkám, že shodou okolností jsem měl otevřenou tobolku Balkan Sobranie ze svého archivu, takže jsem porovnával v reálném čase.
  Jednoznačně vynikající tabák a při následující objednávce ze Synjeca beru hned několik kousků.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Alter Egon 29.05.'15 10:27:03 
  Po dodávce tabáku jsem ho nechal rok uležet a před pár dny načal. Po otevření plechovky mě napoprvé zaujala hlavně patrná sladší vůně tabáku. Čekal jsem na první "počich" spíš něco uzenějšího . Vlhkost tabáku je po otevření přesně taková jak jí mám rád, tedy bez přílišné vlhkosti a spíš na té sušší straně potencionálního spektra. Tabák má poměrně širší řez, než je obvyklé, ale už ho dále nějak netrhám a cpu ho rovnou a rozhodně to není chyba.
  Nu a jak tedy chutná? Předem je nutno říct, že tento tabák je opravdu skvostný. Směs všech použitých tabáků je tu v krásné rovnováze, kde ani jeden nějak nevyčnívá, ale všechno se vzájemně harmonicky doplňuje. Virginské tabáky dodávají směsi přirozenou sladkost a řekl bych až šťavnatost, latakie je zde tak akorát a rozhodně se nesnaží prosadit na úkor zbytku a udržuje při kouření chuť pěkně chladnou. Orientály dodávají směsi mírně kořeněný charakter. Během kouření se směs krásně vyvíjí a rozkvétá, takže se při kouření setkáte s dřevitými tony až ke kávovým. Všechno velice příjemně servírované. Nic nikde neštípe, ani když člověk potáhne o malinko víc. Chuť je plná, máte jí plnou pusu, v síle je pak tabák středně silný.
  Tabák se kouří naprosto fantasticky a vyhasne vám jen tehdy, když se zasníte v kouřovém oblaku přelahodného dýmu.
  Jediné minus (a velice značné) tohoto tabáku je jeho známá nedostupnost. Ale pokud budete mít někdy možnost nechat si ho dovézt nebo propašovat, tak neváhejte určitě stojí za to.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  milanko85 2.03.'19 16:03:02 
  Tabák byl uveden na trh počátkem roku 2007 a za tu dobu si našel hodně fanoušků, takže jsem chtěl ochutnat. V dnešní době už jej zakoupíte s odporným parte - bravo úředníčci, zajisté jste změnili svět k lepšímu.... Po otevření lehké rozčarování jako u Abingdonu od stejného výrobce- řez je tak jemný, že bych ho bez skrupulí připodobnil k cigaretovému!!! Navíc vysoký podíl klacků. V dýmce ale hoří ukázněně a chutná velmi dobře - ideální proporce všech složek - vyvážený balkán. Vzhledem k dřívějším recenzím je vidět, že se styl zpracování této směsi především v řezu výrazně změnil. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět