www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Vermont Maple Cavendish
Výrobce: Pipeworks & Wilke
Složení:
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: Neznámé
  Popis: Inspired by the unforgettable aroma that rises from Vermont sugar houses in early spring. A well balanced blend of Virginia and Carolina tobaccos along with fermented Black Cavendish and just the right amount of Vermont maple syrup.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Dostupný na objednávku jako "bulk" v ceně 24 USD / 8oz (poštovné cca 10 USD).
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Scalex 4.07.'09 10:29:37 
  Aromatik s vůní a chutí javorového sirupu, založený na černém cavendishi.

  Řez jemný, krátký, naprosto nepotřebuje úpravu. Možno ládovati do kotle tak jak je.

  Vůně za studena velmi lahodná. Lehce alkoholová, lehce ovocná a samozřejmě dominuje javorový sirup. Tabák voní velice sladce.

  Chuť je ovšem někde jinde. Skuteční milovníci javorové chuti nejspíš znají Autumn Evening od Cornell&Diehl. Po něm se můžu utlouct a tak jsem byl zvědavý, jak dopadne Vermont Maple Cavendish v porovnání s ním. Výsledek: dva ryze javorové tabáky, oba skvělé a každý dost jiný. Zatímco Autumn Evening je sladký i v chuti a v hubě mám po dokouření skoro ulepeno, VMC je něco jako kvalitní suché víno. Plný v chuti i vůni, ale bez sladkosti. Nemyslím teď sladkost virginiovou, ale skutečný pocit cukerné či medové sladkosti v ústech. To je pro mě jasným důvodem, proč by milovník javorového sirupu měl mít doma oba tyto tabáky. Oba mu dají jeho oblíbenou vůni a chuť, ale jeden z nich dá i sladkost a druhý nikoli. Takže podle nálady a chuti si kuřák zvolí, co mu bude vyhovovat více.

  Hoření - neskutečně pohodové. Nepotkal jsem mezi aromatiky mnoho tabáků, které by byly tak poslušné a vytvářely tak krásný šedobílý popílek. Já osobně mívám s tabáky na bázi černého cavendishe většinou problémy, ale tenhle hoří opravdu ukázkově.

  Síla: na aromatik rozhodně není zanedbatelná. Žádné kladivo, ale poctivý plnotučný tabák, nesrovnatelný s laciným aromatickým senem

  Problémy lze očekávat leda na celnici. Jinak je to tabák, který uspokojí každého milovníka aromatiků (obzvlášť úchyly na javor - jako jsem já), udělá radost jeho okolí (jde o velmi ženomilný tabák) a dodá tělu ty vitamíny, které po tabácích chceme.

  Verdikt? Jednoznačně, halasně a nadšeně za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 25.09.'09 17:43:53 
  Obal - hovořit o obalu nemá smysl, neb se prodává jako "bulk" na váhu, tedy k mání jest v igelitovém pytlíku. V zhledem k níže uvedenému se však jedná o "vadu" zcela nepodstatnou.

  Řez - jemnější až střední, tmavá směs, která - ač cavendish - neobsahuje nějaké slepence či hroudy. S ohledem na aromatizaci javorovým sirupem je lehce lepivý.

  Vůně za studena - kvalitní tabák, javorový sirup (toho sirupu víc).

  Chuť - evropští chemoblendeři by měli chodit k Pipeworks&Wilke na školení "Jak se dělá aromatik". Tenhle tabák zkrátka jest tabákem, aromatický cavendish amerického střihu, postavený na kvalitní virginii a burley. K tomu zcela nechemická a přírodní chuť javorového sirupu, které se nepřepaluje. Přitom - i když aroma je jasně citelné jak v chuti tak ve vůni, tabák není sladký, myšleno uměle - je sladký tabákově jako viržinský tabák, ale bez (obvykle zbytečné) sladkosti přidaného aroma. Wow.

  Hoření - ve stylu "zapal a zapomeň", dvakrát za fajfku přidusnout a na konci vyklepnou popel.

  Síla - střední (dal bych 5/10), uspokojivá, ale nikoli zničující, dá se kouřit i po ránu nebo v práci.

  Problémy - kdeže leží ten Vermont?

  Verdikt - u mne 1*.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět