www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Telegraph Hill
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Robustní základ z virginských tabáků. Každý z nich je vybíraný pro konkrétní vlastnosti a pro zlepšení jsou přidány plátky jemného Perique, který zjemní kuřácký prožitek. Telegraph Hill je bohatý a plný chutí i vůní s uspokojujícím, pomalým závěrem. Každé další potáhnutí z dýmky je lepší než předchozí, překvapí vás divotvorná impozantní chuť i vůně. S touto pozoruhodnou směsí se nemusíte bát zemětřesení v dýmce po nacpání.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 16.03.'08 10:44:40 
  Obal - nízká válcová plechovka 8x5,5 cm s odtrhávacím plechovým víčkem pod dobře těsnícím víčkem plastovým. Obsah nikoli 50 g jak se tady chybně uvádí, ale 2 oz(tj. unce) čili 57 g. Obal není nijak atraktivní, ale veškerá ministerská varování jsou nalepená na plechu a plastu takže se snadno odstraní :o).
  Velmi hrubý, ale dlouhý řez virginií různých barev. Před nacpáním (do středně velké hlavičky) je lepší tabák ještě trochu potrhat, teprve pak hoří dokonale.
  Vůně zasyrova fermentovaná, lehce nakysle tabáková, se silným kořeněným tónem ve kterém lze zcela jednoznačně rozeznat Perique.
  V chuti je po zapálení ten P kupodivu téměř neznatelný (v porovnání třeba s SG Louisiana Flake nebo s Halem či OG nadopovaným Perique 1:4). Zpočátku skutečně dominuje čistá "oříšková" chuť virginie bez známky štiplavosti a Perique se projevuje teprve postupně, takže tvrzení výrobce o postupné změně chuti je pravdivé, stejně jako tvrzení, že nejde o žádné "zemětřesení v dýmce". Na Synjeco je Strenght n/a, moje hodnocení - tak 4. Vůně pro okolí (tedy pokud můžu dát na moji babču) mírná, částečně čokoládová.
  Tabák proto (i s ohledem na to že hoří vskutku bezproblémově) lze s klidným svědomím doporučit i začátečníkům, pro neotřelou chuť i k celodennímu kouření. Bohužel ovšem jen těm, kterým nevadí, že jeho nejbližší zdroj leží ve Švýcarsku u Daniela :o/
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět