www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Synjecos Balkan
Výrobce: Synjeco S.A.
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Klasická zemitá anglická směs složená z prvotřídních Virginií, spousty Orientu, 10 % Dark Fired Kentucky, minimálně 40 % Latakie a špetky Perique k tomu.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  Scalex 16.03.'08 22:12:21 
  Pokud holdujete latakiovým tabákům, tak Synjecos Balkan je směs, se kterou nešlápnete vedle. Objednat si ji sice musíte ve Švajcu, ale rozhodně to stojí za to.

  Tabák je jemného, bezproblémového řezu, kdykoliv připraven hopsnout do fajfky a potěšit vás svou lahodnou chutí. Vůně za studena je pochopitelně latakiová, 40 procent latakie v obsahu dělá své. Balení ze Synjeca bylo potřeba jen velmi lehce dovlhčit.

  Za studena i za tepla mi tento tabák hodně připomíná Squadron Leadera, ale v jedné věci se od něj liší. Synjecos Balkan obsahuje - narozdíl od Squadrona - 10 procent Dark Fired Kentucky, tedy "pečeného" tabáku. Jeho lehce spáleninková chuť občas probublá na povrch a v těchto chvílích se oba tabáky dají chuťově odlišit. Ale jinak je řadím na obdobnou chuťovou příčku, jen Synjecos Balkan je o trochu silnější.

  Hoření naprosto bezproblémové, na tom tabáku není nic, co by mělo dělat potíže. Síla je na Synjecovském webu podle mne hodně přestřelená. Synjeco udává sílu 8 (tedy Velmi silný), já bych mu dal maximálně 6 (Středně silný). Jak jsem uvedl, přijde mi jako o něco silnější verze Squadron Leadera.

  Závěr: Synjecos Balkan je vynikající latakiová směs (navíc za tu cenu, co má Synjeco...) pro ty, kteří chtějí plnotučnou latakiovku, ale přitom nechtějí, aby latakie přehlušila všechno ostatní. V tomto tabáku dává latakie dost prostoru ostatním složkám, aby se projevily. Kdo touží po uzenějším zážitku, ten si na Synjecu může najít tabáky třeba se 70 či 80 procenty latakie. Synjecos Balkanu dávám jedničku, v příští objednávce si vezmu rovnou rodinné balení.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  tifik 12.04.'08 06:41:26 
  Tabák jsem dostal ze Synjeca v klasické nezatavené tobolce. Klasická mixture s velkým podílem latakie, vůně za studena po otevření jednoznačně latakiová, uzená, po lehkém vyvanutí je už cítit i orient, trochu perique a snad i ten dark fired jak uvádí výrobce, ovšem kdybych o něm nevěděl, nepoznal bych to. Po zapálení opět vývoj chuti, první doušky latakiová bomba, v dalších se k latakii už přidává orient, perique s dark fired dělá "tělo". Ale pozor (aby to nebylo zavádějící), opět kdybych nevěděl o perique a dark fired, asi bych si myslel, že jsou to ty orientály. Tabák není slabý, krásně dýmá, konzistence dýmu je smetanová, hustá, chuť barevná. Hoří bez problémů. Opravdu jsem si ho oblíbil. Na tobolce byl nápis Made in UK, takže anglický tabák se vším všudy :-). Squadron leader mi připomíná snad jen tím hutným tělem, plností a barevností chuti. Doporučuji. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět