www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Safe Harbor Flake
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: The sea is a bewitching mistress, beautiful but always unpredictable and apt to turn stormy at a moments notice. Those who have experienced her tempests know what a blessing it is to drop anchor in a safe harbor after a troubled and storm filled day. We invite you to add to the enjoyment of finding a safe harbor with a bowlful of this Burley flake reminiscent of a lost American classic.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Velmi výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 4.0

  jcp 9.07.'08 09:15:41 
  Dvouuncová (57 g) plechovka s perfektně těsnícím plastovým víčkem pod kterým je ještě odtrhávací víčko plechové. Uvnitř hnědočerný, dosti vlhký a dosti rozpadlý flake (spíš velmi hrubý Ready Rubbed) ve kterém zasyrova nad tabákem převažuje jakýsi alkoholický flavouring (rum?) který výrobce nikde nezmiňuje. V chuti po zapálení zpočátku sice dominuje kakaová chuť Burley, ovšem s jakýmsi ostrým podtónem. Zhruba v polovině kotlíku se však chuť láme a v popředí se projevuje dosti výrazná palčivost (i když kouříte opravdu opatrně a hlavička je naprosto chladná, kouř má chuť příznačnou pro horké kouření). Současně s tím dýmka přestává hořet. Tenhle efekt se projevoval prakticky při každém kouření a to v několika různých dýmkách. Uhlík se sice dá dusátkem uregulovat tak že není nutno opakovaně zapalovat, ale dá to práci. Celkově musím konstatovat že s ohledem na pověst firmy pro mě byl tenhle tabák dost velkým zklamáním takže výsledná známka za tři. Jako Burley tabák se Safe Harbor Flake zdaleka neblíží ani MB Golden Blend. Je ovšem fakt, že výsledné hodnocení na TobaccoReviews.com - dvě hvězdičky z 27 recenzí - mě mohlo dostatečně varovat. Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  dh 20.02.'09 13:11:13 
  Já docela rád ochutnávám tabáky, jejichž hodnocení je rozpačité - často se stane, že ten tabák příjemně překvapí. Třeba SG X Blend měl v době, kdy jsem jej objednával, na tobaccoreviews.com jenom jednohvězdičkové recense, ale já jsem Samovi věřil a vyplatilo se mi to. I Westmorland byl hodnocen dosti rozpačitě, a dnes je to jeden z mých favoritů.

  Krásně vybraný název, vyvolávající v člověku ty nejdýmkovější asociace, krásný obrázek na krabičce, no neberte to.

  Klasická C&D "arašídová" konservička obsahuje uvnitř ještě papírový košíček s dvojitým víčkem, takže chvíli trvá, než se dopracujete k obsahu. Vůně za syrova je taková ovocně-alkoholicko-štiplavě podezřelá, ale to ještě člověk nikdy neví, co se z toho vyklube. Rozhodně ani památka po nějakém flake - cosi jako ready-rubbed, po letmém doteku se to ale rozpadá na drobnou drť, spíš je to takový polorozpadlý crumble cake. Barvu to má jednotně hnědočernou, občas jsem ji podezíral, že je trochu do fialova, ale to bylo tou podivnou vůní.
  Hořelo to vždycky blbě a močkovalo jako pitomé. Zprvu jsem doufal, že je to přílišnou vlhkostí - ono by se to bylo dalo ždímat - ale když to proschlo na rozumnou úroveň, moc se to nezlepšilo. Když to močkovalo, chutnalo to odporně; při opatrném kouření a použití filtru se močkování neutralisovalo, ale chuť zůstala odporná. Dlouho jsem přemýšlel, jak to popsat - snad višňový likér, ořechovka, javorový sirup a kolomaz (ale přitom to není sladké). A cosi divně chemického v tom.
  Tohle vážně nemůže nikomu chutnat. Osobně se kloním k myšlence, že se některé várky tohoto pokusy povedly více a některé méně - resp. našel jsem někde na webu drb, že Tarler nějak zvrznul první várku a ta další už je snad dle jeho představ. Ono to působí dojmem, že je to původně možná kvalitní tabák, podrobený avšak intensivnímu zodporňovacímu procesu za přidání silných zhnusovadel.
  Ne vážně... raději Tarase. Tohle se nedá kouřit.

  P.S. Dohledal jsem ten drb - psal o tom dallaspipehead na tobaccoreviews, přičemž informace čerpal ze stránek cornellanddiehl.com, rubriky Whats New - posty z 9/20/07 a 11/12/07. dh
  Známka: 5
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět