www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Riverboat Gambler
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Perique
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: The tradition of the mysterious Mississippi riverboat gamblin" men, a flavorful blend of the South"s tobaccos—Burleys, Virginias, and Perique—with the exotic taste of Turkish leaf. The odds are with you when you smoke this blend.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 12.11.'10 10:57:01 
  Dvouuncová "arašidová" (odtrhávací plech pod plastovým víčkem) plechovka C&D, v ní dosti hrubě řezaná vícebarevná mixture. Kombinace Virginia - Burley - Perique není zas až tak běžná (proti V/P), takže jsem byl docela zvědav a hned úvodem musím napsat, že jsem rozhodně nebyl zklamán (ostatně to se u C&D stává skutečně málokdy).
  Vůně zasyrova čistě tabáková, perique je v ní naprosto zřetelný. Řez dosti hrubý, doporučuji před nacpáním ještě trochu potrhat. Pokud se nacpává "an sich" do středně velké hlavičky, je nutno uhlík hlídat a často přidusávat, zejména ke konci má dýmka tendenci zhasínat. Trochu potrhavý hoří tabák bezproblémově. Chuť zajímavá, dají se v ní rozlišit všechny tři složky přičemž jejich vzájemná kombinace je výtečná. Celkově působí poněkud ostřejším (nikoli silnějším, ten strength 6 plně odpovídá) dojmem. Pravněpodobně to není tabák pro celodenní kouření, ale pro klidné večerní posezení se sklenkou něčeho ostřejšího je vynikající.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hael 20.07.'11 20:48:45 
  Na dovolené jsem otevřel kulatou plechovou krabičku s tabákem Riverboat Gambler. Z obsahu jsem vykouřil zatím tak jednu třetinu, nicméně pokusím se napsat recenzi. Krabička z výroby těsní arašídovým plechovým víčkem. I když jej odtrhnete, nemusíte se bát, že by tabák vysychal. Horní plastové víčko těsní velice dobře. Na plechovce je fantastický starosvětský obrázek hráčů (asi pokeru, co jiného v Americe). Pozitivem je i to, že obrázek nehyzdí žádné stupidní oznámení o drastické smrti z kouření. Pojďme tedy k obsahu plechovky. Mělo by se jednat o blend burleye, virginie, perique a orientu. Právě na obsah perique jsem byl zvědav. Směska je řezaná nakrátko, a jsou v ní patrné světle hnědé a tmavohnědě substance. Vůně za studena je celkem příjemná, je v cítit již zmíněná VA, podobně jako například v Old Govrie od Rattrays. Mám pocit, že chuť je jakoby nasládlá. Nacpávání dýmky je bez problémů - tabák snese i silnější upěchování v hlavičce dýmky. Rovněž zapálení jde celkem dobře - stačí jedna delší sirka. Při kouření tabák produkuje hustý kouř. Chuť je již daleko pestřejší. Myslím, že perique se nešetřilo. Dodává kouření pikantní lehce slanou příchuť. Jinak se domnívám, že první housle tam hraje burley. Výše zmíněná kombinace vám nabídne chuť dobrého doutníku, lehce okořeněho perique. Tabák se kouří příjemně. Myslím, že by byl dobrý do hospody k dobrému ležáku. Nekuřáci ale z něj nejspíš nadšeni nebudou. Tabák rozhodně není slabý. Tipoval bych to tak na úroveň 6-7 z deseti. Na závěr bych konstatoval, že se jedná o vyváženou směs, která nejspíš nebude mít v českých a moravských trafikách chuťově podobného zástupce. S tabákem je potřebné se sžít. Kouřím ho z Hodulovy halfbentky, ve které jsem před tím spálil 100g Golden Blendu od Mac Barena. Oba dva tabáky mají velký podíl burleye, takže přechod nebyl nikterak násilný. Je to rozhodně zajímavá směs, která mi s každou další vykouřenou dýmkou připadá lepší a lepší. Nemám na výběr, než dát tabáku výbornou. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět