www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Red Carpet
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: The perfect blend of Red Va"s and Perique with a touch of Izmir for interest pressed and sliced into flake form. One of our "Simply Elegant" Series.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  jcp 31.01.'11 10:15:47 
  Klasická dvouuncová "arašidová" (odtrhávací plech pod plastovým víčkem) plechovka C&D, v ní drobivý tmavý, celkem drobný prakticky flake (i když se uvádí řez Loose Cut, jde o kousky cca 7,5 x 1,5 cm narovnané v krabičce). Bohužel semo tamo obsahuje hrubé kousky, evidentně části řapíku.
  Vůně zasyrova příjemně tabáková plus něco mezi povidly a sušenými švestkami a to celkem výrazně, což by mohl mít na svědomí Perique. V chuti po zapálení převažuje V/P, příchuť orientálů se rozvíjí postupně, ke konci dýmky někdy přechází až do nahořklé štiplavosti. Postupem času se ukázalo, že tenhle tabák mnohem lépe chutná z hliněnky či churchwardenky, kde se to hořknutí neprojevuje, naopak chuť orientálů zůstává až do konce příjemná.
  Celkové hodnocení za dvě, ač se rozhodně nejedná o špatný tabák. Vzal jsem v potaz jednak to hořknutí v normální dýmce, ale hlavně přítomnost nezpracovatelných "klacků".
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Hael 23.11.'11 15:25:29 
  Tabák jsem získal v kulaté plechové krabičce se zataveným plechovým víčkem. Vrchní plastový kryt krabičky zajistí dostatečnou těsnost i po odstranění krycího plechu. Na tabácích od C&D mě fascinují nádherné starosvětské obrázky na vinětách. U red Carpet tomu nebylo jinak. Po otevření krabičky uvidíte na hrubo řezaný tabák, spíše tmavšího odstínu. Vůně za studena je velice příjemná - dá se identifikovat jak virginia, tak i orientál. U perique nevím. Jak píše JCP, ty sušené švestky nebo hrušky jdou při troše fantazie cítit. Do velkých hlaviček není třeba směs nějak dále upravovat, do menších by ji asi chtělo trošku rozdrobit. Tabák se zapaluje velice dobře, zpravidla na jednu sirku. Chuť je velice příjemná, tady už vnímáte všechy tři složky - VA, PE i orientál. Nevím která chuť dominuje, připadá mi, že směs je velice vyvážená. Při kouření zjistíte, že orientál i perique ve směsi rozhodně jsou, a dávají o sobě příjemně vědět. Tabák hoří vzorně. Žádné močkování, žádné přehřívání dýmky, na jednu sirku od začátku do konce. Směs je střední síly, tak 5 z 10. Myslím, že sílu tomu dává právě PE. Není to aromatik, ale poctivý přírodní tabák. Na nekuřáky by mohl působit neutrálně. Co říci na závěr ? Skutečně povedený tabák. Myslím, že mi chutnal více než Riverboat Gambler od stejného výrobce, který jsem vykouřil před "červeným kobercem". Hodnotím jej na výbornou. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 8.01.'15 15:40:56 
  Tabák s na mě dost silným podílem perique, který se hlásí kyselo-palčivou vůní, souhlasím s aroma švestek a fíků. Hoření bezproblémové, tabák jede na dvě sirky až do konce, velmi solidní listí. Nesouhlasím se střední silou, je to nálož vitamínu N, dle mého názoru tak 7 - 8 z 10. Čistý neutrální vaper, orientály jsem z toho žádné necítil. Tabák pro neutralisty, večer ke sklence vína optimální volba. Velmi vysoká kvalita pro toho, kdo ví co chce, samozřejmě za 1. Nekouřit na prázdný žaludek. Něco pro fanoušky perique. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět