www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Esoterica Peacehaven
Výrobce: Esoterica
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: Neznámé
  Popis: An elegantly flavored flake comprised of six Virginia tobaccos, light in color and rich in taste. Exceedingly mellow and easy to rub out.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  jcp 29.01.'08 17:33:28 
  Balení není neznámé, pouze není v předvolbách: plastová krabička 16x12x2cm v obálce z pevného papíru, zevnitř pokoveného. V krabičce virginiový flake 14x2 cm tmavé barvy (rozhodně ne "light in color"), dosti vlhký, celkem 8 uncí (227 g). Vůně za syrova čistě tabáková, s jakousi velmi slabou kořeněnou příměsí (kolegové při degustaci ji označili za curry, na TobaccoReviews je hodnocení Flavoring buď None detected nebo Extremely Mild).
  Po zapálení se mi chuťově jednoznačně vybavil SG Brown No.4 - nahořklá ale jemná, čistě tabáková chuť bez jakékoli aromatizace, ovšem se třemi zásadními rozdíly - Peacehaven je neporovnatelně slabší (TR: Mild to Medium), asi tak Synjeco 4. Neporovnatelně lépe hoří - v pohodě na jednu sirku a navíc hoří velice chladně, protože proti jiným V&V/P tabákům je dýmka opravdu znatelně chladnější. Ten třetí rozdíl je poněkud horší - dost štípe. Jistá štiplavost k virginiím jistě patří, ale tady jsem se občas potkal s "dřevěným jazykem" a to se mi nestalo už opravdu dlouho. Okolí ho vnímá dobře, vůně je slabá a nenápadná, většině lidí se vybavuje čokoláda. Celkové hodnocení 2, ale jen kvůli přílišné štiplavosti. Podotýkám, že kouřím zásadně bez filtru, je tedy otázkou, jak by hodnotil Peacehaven ten, kdo kouří s filtrem. Štiplavost by jistě byla menší, ovšem současně by se zřejmě ztratila i část jinak velmi delikátní chuti.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět