www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: No.12 Mixture
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: A blend of light tobaccos and Latakia course cut. Mild. Very much for those smokers who like a dominant flavour and aroma of Latakia. With this blend you not only have to like Latakia - you have to positively 'crave' the taste, as this blend contains 45%!!
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 27.08.'07 21:37:52 
  Kvalitu originálního obalu nehodnotím, protože ke mě dorazil synjecovský bulk.
  Řez velmi jemný a dlouhý, takže mixture je objemná a působí téměř jako cigaretový tabák. Do zavařovačky která pojme 2x50g SG Squadron Leadera se taktak vejde 50g bulk No.12
  Na tabák jsem byl velmi zvědav pro výrobcem uváděný pětačtyřicetiprocentní obsah latakie a musím přiznat, že mě překvapoval od samého počátku. Po otevření jsem očekával nadehtované pražce a ono nic! Vůně zasyrova prakticky skoro žádná, ani tabáková nebo sladce fermentovaná, nejvýš jen tak něco lehce slámového.
  Chuť, po zapálení velmi nevýrazná, rychle zesílí a latakie se začne projevovat až k dosažení určité, ne nepříjemné palčivosti. V porovnání s jinými latakiemi (Balkan Mixture téhož výrobce, NC, MM965) je však chuťově plochá, fádní.
  Hoření nelze nic vytknout. Snadno se nacpává i zapaluje a pohodově hoří, zřejmě díky jemnému řezu. Obával jsem se ztráty tahu při ťapťání, právě kvůli tomu řezu, ale opak byl pravdou. Navíc, pokud se pevně zamáčkne hned po zapálení, téměř není třeba přidusávat.
  Síla na Synjeco 6, TobaccoReviews Medium, i já ji vnímám jako střední.
  Poslední překvapení nakonec - aroma v místnosti skutečně nepříliš výrazné, mojí bytné nejvíc připomíná kadidlo a celkem ho snáší, ačkoliv na kteroukoli jinou latakii reaguje okamžitým opuštěním místnosti. Tahle zkušenost je ve shodě s TobaccoReviews - Room Note: Tolerable. Názory na tenhle tabák se zde však velmi liší - z šesti recenzí jsou tři čtyřhvězdičkové a jedno, dvou a tříhvězdičkové jsou každá jedna. Já zatím nehodnotím, minimálně počkám na další bulk z jiné dodávky. Tohle je zcela atypická latakie takže chci mít jistotu, že nešlo jen o vyjímku z pravidla.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět