www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Lombard
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Perique
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Named for the famed winding, twisting street in San Francisco, Lombard starts with a base of red and bright Virginias. It is then enhanced with American "condimental" leaf, including an angels share of perique. The twist in this Lombard? A delicate breath of Cyprus Latakia is added for a whisper of smokiness and a slightly deeper flavor. A gentle introduction to Latakia for the Virginia smoker, or just a delightful change of pace.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 23.11.'08 10:27:08 
  Obal - standartní GLP, čili nízká válcová plechovka 8x5,5 cm s papírovou nálepkou a odtrhávacím plechovým víčkem pod výborně těsnícím víčkem plastovým. Obsah 2 oz(unce) čili 57 g. Obal není nijak atraktivní, ale veškerá ministerská varování (v případě Synjeca německy a italsky) jsou nalepená pouze na plastovém víčku takže se snadno odstraní :o).
  Dosti hrubě řezaná, relativně tmavá mixture. Vůně zasyrova velmi nevýrazná, lehce dřevitě kořeněná. Perique je jen slabě rozeznatelné, Latakie v ní prakticky není cítit vůbec. Po zapálení celkem jednoznačná chuť V/P pouze s jakýmsi, z počátku téměř nedefinovatelným podtónem, který se teprve postupně rozvine v Latakii. Ta chuťová proměna je příjemná a velmi zajímavá .. tak od poloviny dýmky už kouříte skutečně plnohodnotnou latakiovou english mixture.
  Na Synjeco je Strenght n/a, na TobaccoReviews.com je Mild to Medium, můj odhad je 4,5 - 5. Hoření (jako zřejmě u všech GLP) zcela bezproblémové. Vůně pro nekuřáky byla pro mě velmi příjemným překvapením, neb můj jediný recenzent vůně pro nekuřáky (babča), jinak silně alergická na všechny Latakie ji hodnotila jako příjemnou, ostře kořeněnou, připomínající dobromysl (oregano).
  Jelikož krom mne i pár zasloužilých členů dýmka.net na WS 0811 kde jsem Lombard předložil plénu ji hodnotilo velmi positivně, je celkový resultát jasný - za 1.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět