www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Kajun Kake
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Neznámý
  Balení: 50g plech
  Popis: We start with naturally sweet red Virginias and add just the right touch of everyone"s favorite Cajun spice, Louisiana Perique. Then we press it into an old fashioned crumble cake which deepens and marries the flavors into what is quickly becoming one of C&D"s most popular blends ever!
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 4.09.'09 18:20:03 
  Klasická dvouuncová "arašidová" (odtrhávací plech pod plastovým víčkem) plechovka C&D, v ní černohnědá cihlička crumble cake - jak to vypadá už hezky popsal kolega dh v recenzi Blockade Runner téhož výrobce. K vysvětlení názvu - crumble cake je něco jako drobenkový koláč, Cajun Cake podle Cajunů, obyvatelů Louisiany kteří, na rozdíl od Kreolů, nepřišli přímo z Francie, ale z Nového Skotska (teda pokud strejda Google nekecá). Vůně zasyrova lehce nakysle fermentovaná v pozadí, ale v popředí jednoznačně dominuje perique. Vlastní cihlička se velmi snadno drobí (v mém případě) bez jakékoli drti která by komplikovala dokuřování. První dojem byl, že ta "drobenka" je příliš suchá, ale byl to omyl. Hoření velice ukázněné, nemočkuje, dokuřuje se v pohodě. Chuť opravdu vynikající, odpovídající vůni za syrova .. někde v pozadí kvalitní, neštípající virginie ale v popředí dominuje perique jako v žádném tabáku se kterým jsem měl tu čest. Snad proto ho někteří považují za silný, ale to je omyl .. na Synjecu má Strength 6, na TobaccoReviews Medium a já to podepisuju. Co se týče zdánlivé suchosti - po několika dýmkách jsem se pokusil o dovlhčení a byla to chyba. Vůně zasyrova rázem nebyla tak výrazná a v chuti se objevila mírná štiplavost. Naštěstí se lehkým vysušením (otevřením plechovky na 2 dny) všechno vrátilo k normálu. Prostě vynikající tabák, "one of C&D most popular blends", pro mě jednoznačně za jedna. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 14.09.'13 22:46:49 
  Jeden z kousků, který jsem si přivezl při provozování tabákové turistiky. Arašídová plechovka s geniálním obrázkem maníka s dýmkou nesoucího dort se svíčkami na loďce plující močálem plným krokodýlů??? Perfektně těsní.

  V krabičce jsou dva kusy obdelníkového tmavého spečeného koláče, dle popisu na plechovce červený virginia cavendish a špetka perique. Dobře se to krájí, lehce se to rozdrobí, všechno jde jak po másle. Vůně je hodně ostrá, štiplavá, naprosto odlišná od všech čmuchů, které jsem kdy zažil. Trochu jako kdyby někdo latákii aromatizoval silným octem.

  Chuť je skutečně neobvyklá, naprosto odlišná od jakéhokoliv dýmkového tabáku, který jsem měl možnost kouřit. Je opravdu hodně doutníková, na periqu se nešetřilo ani trochu, takže tadle chuť je doplněná výraznou slaností a čpavostí. V dálce je to zakulaceno slaďounkou virginií, ale stejně, kdybych zavřel oči, myslel bych, že kouřím doutník. Každoúpádně je to skvělá chuť. Nic podobného jsem ještě nezažil.

  Tabák hoří skvěle, dokuřuje se snadno do bílého popela. Silou je skutečně ve zlatém středu.

  Problémy má 2. U nás není k dostání, jako žádný z CD tabáků. Kdyby milí dovozci vyměnili komplet MacBaren za CD asi bych dýmku nikdy nevyndal z papuly. Ale takhle je to jen příjemné ozvláštnění šedých kuřáckých dnů;) Za druhé, jeho chuť je skutenčně neobvyklá, nedovedl bych ho kouřit dennodenně.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět