www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Happy Bogie Twist (Brown Bogie)
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Rope
  Balení: 50g plech
  Popis: Brown Bogie ináč známy ako Happy Bogie pomenovaný podľa Humphrey DeForest Bogarta "Bogie". Skutočne starosvetský pevný tabak, perfektný, s dobrou veľkou silou viac vhodnou pre skúseného fajkára. Vyrobené spletením dotmava opečených a na vzduchu sušených tabakových listov virginie podľa starého spôsobu do lana.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Made in England by Gawith Hoggarth & Co Ltd
  Ø Síla: Velmi silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  Nightsmoker 9.01.'17 15:42:23 
  Kto má rád naozaj silné tabaky alebo by chcel skúsiť naozaj veľmi silný (silnejší ako Black XX) tabak tak určite doporučujem. Kvalitný tabak výraznej chuti a výraznej vône (po cigarách, náznak dymu a jemnej pikantnosti..). Dá sa fajčiť aj v miestnosti a po dostatočnom vyvetraní nie je skoro vôbec cítiť. Fajčil som ho z bentky s filtrom aj bez filtra a pri dlhom niekoľko hodinovom fajčení som naozaj cítil jeho veľkú silu. Hodí sa na pohodové, pomalé fajčenie, po dobrom jedle k dobrému pitiu a je vhodný pre skúsenejšieho fajkára. Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 5.07.'18 19:35:59 
  V hranaté krabičce ke mně dorazilo pět cca 1cm širokých tabákových hovínek, barva sedí. Aroma, které se vyvalí z krabičky po otevření vám dává vědět, s čím si tu zahráváte, zároveň hned nutí k zakrojení. Nakrájené prstýnky lze velmi snadno rozedmout. Do fajfky se musí nacpat spíše slaběji až středně silně, pak, po zapálení napalmem, dobře hoří, musí se ale hlídat.
  Chuť je doutníkovo-darkfired, silná, plná. Bez škrábání na jazyku. Silou není zákeřný, nikotinová kladiva nedává. Pokud jste se prokouřili k tomuto tabáku, tak víte co máte dělat, abyste nedostali naložíno. Nejlépe chutná s lehkým pivečkem na opláchnutí jazyka. Zatím jsem měl jen pár darkfired tabáků od Gawithů, ale vždy o level lepší než od SG.
  Edit: zjistil jsem, že se dá udělat ještě lepší lano. Síla je oproti chuti bohužel přemrštěná. Tabák je vhodný pro jedince bažících po nikotinu. U mě končí za 2.
  Známka: 2
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Payne 21.10.'20 13:37:00 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Professor (určená pro tmavé Virginie), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: čerstvý, cca 1 rok

  Hranatá plechovka s červeným typickým gawith-hoggartovským přebalem, vevnitř tenké a tmavé provazce („hovínka“) tabáku. Neškodilo by, aby byl krycí papír lépe technologicky upraven, protože v mém případě se přilepil na tabák, a i po odlepení zůstala část papíru na provazcích „připečená“ – bylo nutné je oškrabat nožem, abych papír nekouřil. Rovněž krabička, kvůli vyšší vlhkosti tabáku, byla uvnitř zrezivělá. A to byl tabák – alespoň podle kolku – čerstvý.

  Vůně tmavé pečené a sušené Virginie připomínala kouř a kávu. Po zapálení intenzivní chuť kávy, hořké čokolády, mírně nasládlá s herbálními podtóny. Tabák mi bohužel špatně hořel a bylo nutné jej často připalovat.

  Tabák na jazyku působil moc ostře, patrně kvůli vyšší vlhkosti, což přebíjelo všechno ostatní. Ideálně bylo dobré tabák kouřit a přitom jazyk něčím oplachovat, třeba červeným vínem. I kvůli připečenému krycímu papíru na části tabákových provazců a zrezivělé krabičce dávám za 2.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět