www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Gordon Pym
Výrobce: DTM
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Tento tabák doporučujeme všem, kteří, ač doposud milovníky aromatizovaných směsí, by rádi okusili "pořádný tabák". Směs obsahuje světlou, zlatou Virginii pěstovanou v Marylandu a špetku nad ohněm sušené tmavé Virginie, což dodává celé směsi výraznou chuť. Tu ještě doplňuje jemná, pikantní příchuť ušlechtilých orientálních tabáků dotvořená syrskou Latakií. Široký řez podporuje stálé a pomalé hoření této směsi zejména ve větších dýmkách.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.5

  jcp 15.09.'09 10:28:09 
  Klasická směska Virginie/Latakie/Orient .. podezírám autory, že mělo jít o kopii Dunhillovic Night Cupu .. a troufám si tvrdit, že až na poněkud (ale ne až tak moc) plošší chuť se docela trefili. No a když do toho zahrnete, že dnešní Dunhillovy tabáky, byť už dávno vyráběné "made in EU" a kupované tady jsou po 340,- Kč kdežto tenhle, kupovanej v Dan Pipe čili bez cla a (ve větším množství) s rozumným poštovným je v čtvrtkilovým vakuovaným balení za 159,- Kč/50 g (při kursu 26,- Kč/ojro) .. není co řešit! Poměr cena/užitná hodnota je v tomto případě vynikající .. ještě ho někdy zkusím nadopovat (troškou) Perique a poreferuju. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 10.02.'17 22:52:40 
  Další tabák z dílny Dan Tobacco, který je vcelku dobře hodnocen na tobaccoreviews a tak se stal součástí mé objednávky z Německa.
  100g plechovka si pěkně odfoukla, přesto byl tabák divného řezu velmi suchý. K tomu řezu - popsal bych to jako tabákové šupinky cca 3x4 mm (slisovaná hrubší drť). V barvě je Gordon Pym tvořen směsí tmavě hnědého listí. Můj první dojem z vůně po otevření = nakysle zatuchlý smrad. Cítím libeček.
  Nacpání bych popsal jako nasypání šupinek do kotlíku a nakonec mírně stlačit. K nacpání není potřeba žádné speciální úpravy. Po zapálení se dostavily lepší dojmy než po otevření. Jedná se o chutnou, mírně temnější, lehce kořeněnou anglickou směs střední síly a chuti. Zapálení, hoření standardní, kouř chladný.
  Finální verdikt doplním, až ho budu mít odkouřeno víc.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět