www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Exhausted Rooster
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Perique
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: C&D"s annual blend for the 2008 Chicago Show. A tasty flake of Virginias, Dark Fired Burley and a dash of Perique.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 8.09.'09 09:56:45 
  Na tenhle tábák jsem byl obzvlášť zvědav jak proto, že burley mám v oblibě, tak i proto, že směsi burley/perique nejsou až tak běžné a konečně i proto, že vzhledem k výrobci lze předpokládat, že tam ten perique opravdu je (o čemž lze - porovnáním jeho světové produkce a množství značek uvádějících že ho obsahují - leckdy pochybovat).
  Klasická plechovka C&D dvě unce, dvě víčka a papírový košíček, v ní tmahohnědý, vlhký, dosti hrubě trhaný broken flake. Čistě tabáková vůně, ale s jakýmsi lehkým nasládlým alkoholickým flavouringem (snad rum, nevím, je to velmi jemné..). Pro nacpání jednoznačně nutno ještě potrhat. Po zapálení skvělá hořkočokoládová chuť burley, po perique ani stopy. Ovšem možné vysvětlení je to, že je tam skutečně pouze "a dash of Perique", pro zaoblení, protože ta chuť je krásně hladká a zakulacená. Ve všech burley směsích které jsem prozatím kouřil (MB Golden Blend a Burley London Blend, Solani Blend 656 Aged Burley Flake, Half and Half, Walnut Flake, C&D Safe Harbor Flake) se vždycky dalo najít něco alespoň lehce štiplavého nebo nebo škrablavého .. ale tady ne. Skutečně dokonalá chuť, dokonalé hoření, vynikající tabák který nelze hodnotit jinak než 1! Má však jednu zásadní chybu pro kterou se mým favoritem nikdy nestane .. je opravdu hodně slabý, i přes celkem výraznou chuť. Ovšem vřele bych ho doporučil "cigareťákům", kteří chtějí přejít k dýmce - ta dýmka se dá pohodově šlukovat, což mohlo odvykání cigaretám výrazně usnadnit (i když to samozřejmě nelze doporučit!).
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět