www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Esoterica Stonehaven
Výrobce: Esoterica
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: Neznámé
  Popis: Air-cured and Burley with dark Virginia. Hardpressed and aged to produce brown flakes with dark undertones.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  Karol 10.11.'06 08:34:16 
  Velmi tmavy virginia/burley flake nezvycajnej "gumenej" konzistencie. Tazko sa s nim pracuje ale hori velmi dobre takze si vela pripravy pred fajcenim nevyzaduje. Za surova vonia po candizovanom ovoci, hrozienkach, figach a portskom vine. Tieto vone sa pri fajceni do chute premietaju len velmi malo a dominuje naturalna, tabakova chut. Pripomina mi jemne cigary ale k tomuto prirovnaniu sa viacmenej nutim.

  Chut zacina v sladkom virginiovom spektre a postupne prejde to slano, horko, naturalnej burley chute. Zaujimavo, tento tabak vobec nestipe.

  Nikotin je na velmi prijemnej urovni a popri velmi pomalej (ale dobrej) horlavosti zabezpecuje dokonaly relax.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Faethor 24.02.'09 16:07:55 
  Úvodem bych jen rád opravil chybu ohledně výrobce tohoto tabáku, neboť se nejedná o Esotericu (což je označení serie tabáků) nýbrž o Buteru, pro kterou tento blend připravil J.F. Germain and son.

  Baleno v u nás nezvyklém vakuovaném retro obalu s minimalistickým, leč líbivým potiskem bez obrázků, velikosti obálky A5, zevnitř vyztuženým hliníkovou folii, jež zabezpečuje neprodyšnost. Uvnitř obalu je plastový blister, uvnitř kterého se nachází 8 uncí (226,8 gramů) velmi kvalitních fláků délky cca 12 cm. Fláky jsou vcelku tlusté a je vidět, že se nejedná o strojovou výrobu alá NF od MB, neboť tyto fláky jsou vcelku nepravidelné.
  Za sucha opravdu připomínají sušené ovoce- především ty fíky. Čerstvý byl v celku vlhký, postupně mi však tabák vyschnul až na troud, což však nemělo negativní vliv na hoření, spíše naopak-pochopitelně:) (má jej v humidoru v polosuchém stavu už přes rok) ale při sušším stavu více pálí na patře, takže není dobré jej nechat úplně vyprahnout. Na druhou stranu, fláky velmi dobře absorbují vlhkost, takže lze bez problémů dovlhčit a to bez ztráty chuti.

  Po zapálení se ale tato vůně mění v nádhernou těžkou, a hustou čokoládovou kakaovou chuť, která trvá až do konce kotle. Tato chuť se nepodobá nijakému tabáku, který jsem kdy ochutnal- je těžce tabáková a při tom přibitá tou všeobjímající kakaovostí. Prostě lahůdka. Tabák je hodně těžký, takže rozhodně nedoporučuji do společnosti, neboť by Vás s ním asi velmi rychle vykázali- přitom však dým z tohoto tabáku není možné přirovnat k těžkému doutníkovému kouři, je o něco jinde- ne tak těžký, ale za to více vlezlý.Ale zase vcelku dobře vyvětratelný.

  Tabák dobře prohořívá a je to de facto 1 zápalková záležitost, shoří na jemný bílý popel.

  Verdikt: U mě jednoznačně za 1 s *, škoda jen, že se tak špatně shání. Vyhovuje mi i tím, že je opravdu silný, tudíž je ideální pro ty, kdo čekají od dýmky i nikotinovou dardu jako já. Není to ovšem záležitost na každý den, alespoň ne u mě.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět