www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Ennerdale mixture
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Aromatické směsi dominují virginské tabáky pěstované v Brazílii a Zimbabwe, namíchané s výběrovým Burley z Malawi. Mix tvoří 86% základ, do kterého se přidává 10% na slunci sušeného Burley k jemnému proslazení, sílu a správný tah pak dodávají 4% vzduchem sušeného Burley. Výsledkem je středně silná tabáková směs s nádhernou strukturou. Výraznější aromatizace tvoří harmonický komplex chutí, mezi kterými lze dobře rozpoznat jemně nahořklou chuť mandlí, svěžích citrusů, sladkou vanilku, rum a nevšední bylinnou směs Lakeland, která dá vzpomenout na tradiční anglické tabákové směsi.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Řez dosti hrubý, mně spíše připomíná cut plug.
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Velmi výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  JJFK 11.08.'17 16:21:27 
  Ač preferuji flaky, vyzkoušel jsem i mixture. Prakticky mnohé až vše řečeno v pochvalných recenzích na bratříčka, tj. Ennerdal flake. Řez hrubší, až připomíná spíše cut plug. Nacpání bez problémů, zapálení pak sice snažší, ale zase díky poněkud rychlejšímu hoření vyžaduje důstojnější dýmání. Chuť zřetelná naprosto po celou dobu. Zprvu příjemný mýdlák, ale jinak neumím údajné příchutě rozpoznat. U rumu mne to mrzí, u vanilky nikoliv. Tak od půlky se přidává chuť zřejmě tabáku burley.

  Je to prostě aromatik aromatiků. Ale staré britské školy, ne eurochemičky. Pro mne mňamka, ale flake preferuji - asi jen z konzervatismu. Rozhodně se hodí jako skvělý dezert mezi naturály.

  Jinak v poctivě zakouřené dýmce se mi "nezažírá".
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Suhuachi 30.07.'20 10:33:32 
  Řez: Po třech plechovkách jsem narazil na stejný řez, tedy spíš to vypadalo jako "odřezky" od flake bratříčka. Tabák vždy potřeboval upravit, v mém případě stačilo natrhání a rozemnutí v dlaních.
  Vlhkost: Vždy jsem musel nechat tabák trochu vysušit. Vlhkost mi vždy přišla vyšší, než jsem u tohoto výrobce zvyklý.
  Hoření: Musel jsem chvíli experimentovat s nacpáním, abych našel vhodný způsob. Nejvhodnější je pro mě celý tabák lehce napěchovat a teprve až u posledního stlačení přidat na síle. Je to ale na každém, aby si přišel, jak na něj. Bezproblému hoří na jedno zapálení, ale musím se docela soustředit, protože se mi občas stane, že jej trochu víc rozhicuju.
  Vůně: Tabák mi za syrova voní jako zapálená vonná tyčinka v prádelně. Při bafání mezi lidma nikomu nevadila.
  Chuť: Srovnávat s flake verzí nebudu, protože krom řezu jsem oproti jiným názorům rozdíl prostě nepoznal. Tabák mi chutná po celou dobu stejně, což mě překvapilo. Jeho chuť je specifická, sladká, mýdlová a jak jsem již zmínil, cítím z něj při bafání vonnou tyčinku. Recenzovaný rum nebo vanilku z něj necítím vůbec.
  Verdikt: S tabákem jsem opravdu spokojen a dostal jsem to, co jsem tak od něj čekal. K pití doporučuju černou kávu, případně něco hořkého, protože se sladkým pitím bych pociťoval náběh na cukrovku. Jediná maličkost, se kterou jsem ze startu bojoval byl zvláštní řez, ale s tím si zkušenější dýmkaři poradí určitě lépe, než já. Přeji příjemný a chladný kouř.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět