www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dummerston
Výrobce: Pipeworks & Wilke
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: Neznámé
  Popis: Cool, dry smoking and a natural tobacco taste. This light, sweet, ready rubbed cake is the perfect Matured Virginia to smoke throughout the day.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.3

  jcp 3.11.'09 11:03:17 
  Obal-osmiuncový bulk. Vůně zasyrova silně připomene Dudákův sen (Bagpipers Dream) od Rattrays, ovšem s tím, že to co u Dudáka doslova praští do nosu, z Dummerstonu jen tak lehce zavane. Skutečně velejemná aromatizace, která (mě osobně) připomíná nejvíc ze všeho puding. Řez tmavý a dosti hrubý Ready Rubbed (velké kousky flake), který každopádně potřebuje před nacpáním ještě potrhat. Chuť po zapálení - kvalitní, jasně oříšková Virginie opět s přídechem té pudingové aromatizace. Jednoznačně velmi dobrý allday tabák, který bych s radostí hodnotil za jedna nebýt dost podstatné a dost nepříjemné chybičky - je velmi náchylný k tomu rozpálit se, i když kouříte velmi opatrně (dokonce jsem jednu dýmku lehce napálil a to už se mi nestalo hodně dlouho). Jinak ovšem - aromatizovaný je, takže přátelé aromatiků ho asi nezavrhnou, ovšem aromatizace je natolik jemná, že nemusí vadit ani vyznavačům přírodních tabáků. Okolí ho vnímá dokonce velmi positivně, takže jen ty dvě (bohužel zásadní) nevýhody: má tendenci se rozpalovat (takže nic pro začátečníky) a je k mání jen v USA :o( Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 24.11.'09 17:27:13 
  Obal - bulk, igelitový pytlík se "zipem" a polepkou výrobce.
  Řez - ready rubbed (vč. velkých kusu flake) středního až hrubšího řezu, velmi tmavě hnědé barvy.
  Vůně za studena - vyzrálý viržinský tabák s lehkou, sladce vanilkově krémovou aromatizací.
  Chuť - v chuti dominuje fermentovaný viržinský tabák, s onou lehkou krémovou aromatizací (nikoli nakyslou jako Caledonian, nikoli sladkou, skutečně jde spíše o jakousi esenci). Pokud jde o chuť vlastního tabáku, při prvním kouření jsem si myslel že je v něm podíl burley. Druhé a třetí kouření jsem zazanamenával jasné (!) náznaky chuti perique, nicméně nakonec se kloním k tomu, že jde skutečně o vybalancovanou směs viržinských tabáků s jemným topingem, který krom oné vanilkově-krémové příchuti směřuje tabák chuťově trochu k V-B směsím (ona "natrpklá suchá" chuť budící dojem burley se totiž objevuje a vytrácí po zvyku aromatizací v závislosti na nacpání a rychlosti kouření a v souvislosti se zapalováním).
  Hoření - bezproblémové, pomnout, nacpat, kouřit. Narozdíl od předrecenzenta jcp se mi nepřehříval, chce to ale (jako Wilke tabáky obecně) lehčí nacpání. Co mi přišlo zajímavé, produkuje poměrně málo kouře, a okolí tudíž jest zakouřeno jen velmi málo.
  Síla - slabší až střední, nějaké vitamíny tam už jsou (synejco 5/10).
  Problémy - za sebe mohu říct že bez problémů.
  Verdikt - příjemný all-day smoke, u mne v této kategorii za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  kovarskej 26.11.'09 00:24:16 
  Taky přidám svou trošku do mlejna.Tabák, který mne velmi příjemně oslovil.Velmi příjemné vůně za syrova, jakobych cítil z dálky starou dobrou Karpatskou hořkou a brandy zároveň s pivovarskejma ječnejma půdama.Hrubého řezu, spíše broken flake, temně hnědé barvy.Obdobně jako Bromden jsem se s ním moc nepiplal, nepříliš důkladně promnul a spíše zlehka nacpal.Musel jsem ho sice zapalovat nadvakrát, protože se vždycky sesednul v kotlíku, ale ta chuť byla bezvadná.Něco jako vánočka s hořkým kakaem v němž je nalito trochu koňaku.Přičemž nutno podotknout že aromatizace byla jen velmi lehká a prim hrál dobrý tabák, dle mého virginie s burley.Kouřil jsem ze staré Black starky, a byla sotva vlažná.Moc dobrý tabák, veliká škoda že se k nám nevozí a děkuju Jcp za poskytnutí poněkud objemnějšího vzorku který postačil na vícero kotlíků.Absolutně za jedna. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět