www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dark Plug Rum (R)
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Plug
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Velmi silná směs, ale s chladným kouřem je je výsledkem stejného poměru tmavých, pečených virginií z Malavi a indických tmavých, vzduchem sušených listů, v chuti je znát kouřový tón způsobený zráním tabáků a sladké, silné doutníkové aroma indických listů, slisovaných do „kostky“. Lehká aromatizace třtinovým rumem.Původní název tabáku Gawith Hoggarth Dark Plug Rum.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Velmi silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  JJFK 9.10.'18 21:18:59 
  Další z mých "plugových" ochutnávek. V klasicky GH obyčejné tobolce 2 tmavé hranolky s nasládlou příjemnou vůní včetně stopy rumu. Namahavější řez odlamovacím nožem již zvládám na tenké plátky, které pak jdou dobře jak rozdrobit, tak umírněně nacpat. Zapálení sirkami jsem vzdal. Ani zapalovačem napoprvé mi to nejde. Ale pak je po problémech. Dlouhé a fakt enormně chladné hoření se setrvalou drsnější sladce dřevitou, ale ne nepříjemnou chutí. Ta se ke konci zakulacuje a mírně více vystoupí i rum. Síla více než slušná.
  Rozhodně anglicky nepřehnaný drsnější aromatik pro pokročilé fanšmejkry s chutí na pořádný nikotinový příděl. Za ochutnání to stojí!
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  slon100 14.02.'19 20:04:00 
  No jsem rád, že mi došel můj oblíbený tabák BlackXX a místo něj, jsem objednal na zkoušu tuhle laskominu.
  Přišla nádherně celistvá, opravdu značně slisovaná kostka v tobolce. Eurohujerští dobroserové nám ho přejmenovali z Dark plug Rum na Dark plug R&M. Po otevření se vyvalila nádherně nasládlá vůně, s mírnou aromatizací rumem.(Slibný začátek)
  Provedeno nakrájení na velmi slabé plátky, rozdrobení a velmi volné vložení do dýmky. Zapálení obtížnější, ovšem žádná tragédie. Další hoření probíhalo až učebnicově dobře. Vééélmi dlouhé a příjemné pokouřeníčko. Krásně vystupuje ryze syrová tabáková, jemně dřevitě nasládlá chuť. Rumový toping je téměř neznatelný, ale je tam a přidává i na sladkosti. Chuť velmi podobná BlackXX a Borwn no4.,ovšem mohem jemnější a silou si s ničím nezadá s BlackXX. Nikotinová raketa par excellence. Chuť stejná od začátku až do konce, krásné minimum popela a suchá dýmka na konci. Tenhle plug zřejmě vystřídá v rotaci mnou již zmíněné oblíbené lano BlackXX.
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět