www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dark flake A
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Silná tmavá směs kouřem vyuzených tmavých virginií z Malawi a dotmava vzduchem sušených burley z Indie. Lisuje se za studena více než týden a pak řeže na plátky. Černý tabák plný nikotinu s výraznou aromatizací typu lakeland - tonka boby, lékořice, javorový sirup. Určen zkušeným kuřákům, kteří si oblíbili Dark Flake, ale preferují britskou aromatizaci. Původní název tabáku Gawith Hoggarth Dark Flake Aromatic - dle rozkazu protektorů z EU už jen A.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Velmi výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  JJFK 6.06.'17 00:20:48 
  Vlhké rozpadající se černé flaky, kde z uvedených příměsí dominují tonka bobule. Stejně tak vedle mýdla i enormně v chuti. Při vskutku pomalém kouření i sladkost. Jinak dost štípe na jazyku. Ač dle doporučení nechávám odležet, sirek třeba v úvodu dostatek. Ale pak to stojí za to. Silný, ale jsou i siláci větší. Tak jeden, dva.
  I když se u dalších tabáků též hovoří o tonka bobulích, tady vskutku jsou. Takže komu tenhle GH ulahodí, a divit se nebudu, vhodná vyčleněná dýmka. Je to prostě poctivý echt-anglický hyperaromatic. A vůně zůstává.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 9.06.'17 21:34:44 
  Tento hutný a těžký tabák není pro každého. Po otevření voní velmi lákavě, přavažuje lékořice. Poměrně obtížně se zapaluje. Vlhký, před kouřením doporučuji odvětrat. Pro vychutnání nutno kouřit pomalu, což je při jeho konzistenci těžké. Vyžaduje časté zapalování. Kdo má rád hodně nikotinu, tak si přijde na své. Umí pěkně zamotat hlavu. Není vhodný pro běžné denní kouření. Pro mě zatím rozhodně ne. Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Swede 27.09.'20 00:26:13 
  Brutální aromatik. Tonka vonná teda silovoň a javorový sirup. Pro mě je to setkání se starým známým, protože přesně před jedenácti lety jsem tady psal recenzi na Sliced Black Twist Aromatic, který jsem si tenkrát koupil od Daniela ze Sinjeca. Dark flake A je úplně stejný, jen ve flejku. Tabákový základ pod tou aromatizací není vůbec cítit, ale je tam. Třeba u Conistonu je ten dark fired tabák cítit až v poslední třetině, tady tak možná tak v posledním potáhnutí. A to mě nutí nacpat si další dýmku. Hoří rozhodně lépe než lana. Opakuju, co jsem napsal před jedenácti lety. Takhle má vypadat aromatik. Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět