www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dark Flake
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: A very strong, but very cool smoke is the result of combining in equal proportions only Malawi Dark Fired Leaf and Indian dark air-cured leaf. No additional flavours. You can smell in this tobacco the Smokey flavour of the dark fired leaf derived from its curing process of being hung above smoky fires, and the sweeter, yet still strong 'cigar type' flavour of the dark-air-cured Indian leaf.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Velmi silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 24.09.'07 10:02:01 
  Kvalitu originálního obalu nehodnotím, protože ke mě dorazil synjecovský bulk.
  Tmavý, tence řezaný, přitom pevný ale snadno drobitelný "6-Inch Flake" (15x4,5 cm). Vůně zasyrova velmi nevýrazná, taková slaboučce kořenitě dřevitá, není v ní nic z nahořklosti tabáku nebo nasládlosti fermentace.
  Svoji pravou tvář však ukáže okamžitě po zapálení. Zcela čistá chuť tabáku s doutníkovým podtónem - ale ta síla! Určitě ne zbytečně Synjeco píše '..it is not one you can smoke any time of the day, and especially not on an empty stomach..' (nekouřit nalačno). Obvykle mám tendenci hodnocení síly zlehčovat, ale v tomhle případě té devítce bezvýhradně věřím ! Toto opravdu ale opravdu není tabák pro začátečníky .. už proto, že pokud ho neuhlídáte, rozpálí se vám dýmka a zdřevění jazyk (v lepším případě). Na druhou stranu v dýmečce velikosti dunhillovy trojky kouřené 'šéfovskými tahy' je to (v každou denní dobu) skvělý požitek z dokonale hořícího tabáku poskytujícího úplně studený, hutný a jemný kouř lahodné, čistě tabákové chuti, opravdu 'no additional flavours', a to až do úplného konce.
  Se zájmem jsem si přečetl hodnocení na TobaccoReviews - velkou skupinou čtyři hvězdičky a nejvyšší chvála, druhá velká skupina zoufalé výkřiky .. o stupeň silnější než můj standart .. jako bych měl v dýmce kubánský doutník .. proboha 98% nikotinu a 2% vůně .. pár tahů a byl jsem zpět v dětských dnech (blíže nerozvedeno) ..
  Takže resultát - vynikající tabák, dokonce jeden z nejlepších co znám, ale jen pro toho, kdo je schopen ho ocenit a vychutnat. Ostatní - ruce pryč!
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 24.09.'07 11:29:06 
  Můj tabák této značky jsem objednal na synjecu jako plug.
  Přidávám se ke kolegovi jcp - pokud by tenhle tabák nevymyslel GH, asi bych ho vymyslel já. Ne, vážně, tohle kvítí je někde úplně jinde než běžné tabáky. Od začátku s něžným doutníkovým aroma, přesto s jakýmsi herbálním podtónem, který nikdy neomrzí. Výrazně silný, přesto s citem kouřený velice kvalitní tabák, který nezná, co je močkování, dokonale hoří (na rozdíl třeba od b4) a svou silou nechce působit hned jako kladivo. Nelze popsat, nutno ochutnat. Pokud se ti zdá příliš silný, jsi příliš slabý. Jeden ze tří nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) tabáků, které jsem kdy kouřil. Neznámkuji, protože dle mého názoru vytváří samostatnou referenční třídu. Pokud bych musel známkovat, bylo by to asi 1**** s přívlastky superlativů.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Payne 10.07.'20 09:52:25 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Deerstalker (určená pro směsi Virginia/Burley), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: cca 2 roky

  Tabák jsem obdržel v kapsovém balení, opatřené typickým hoggarthovským tmavě zeleným přebalem. Uvnitř jsem nalezl tmavě hnědé flaky, poněkud rozpadlé, s mírně vyšší vlhkostí. Navzdory tomu hořel tabák poměrně dobře až do úplného konce na několik málo připálení. Hoření bylo velmi pomalé a bez sebemenšího močkování.

  Vůně flaků zasyrova byla příjemně nasládlá, jdoucí do medových tónů, rozinek, s trochou květinového aroma. Po zapálení začal požitek. Dým pěkně hutný, kulatý, hustý, přitom však studený. Plná chuť přírodního tabáku s převažujícím virginiovským tělem obklopeným burleyovou mírně nasládlou příchutí. V chuťové složce patrná dřevitost, zemitost, mírná peprnost, s velmi jemnou florální stopou a s uzeninkou na pozadí. Ačkoliv byl tabák nikotinově silný a do tajů (extra) silný tabáků teprve pronikám, nejednalo se až o takový nášup. Chuť byla po celou dobu kouření konzistentní, od začátku až do konce.

  Jedná se o přírodní, velmi komplexní a kvalitní tabák. Ideální k pomalému kouření někde v pohodlném křesle. Asi přesně typ tabáku, který jsem hledal pro poobědové či podvečerní kouření. Jeho předchůdce ve výše uvedené dýmce – Black Irish Twist – mě kvůli určité „olejovosti“ a štíhlosti neoslovil a ke konci úplně přestal chutnat. Dark Flake je však jiná záležitost. Do budoucna s ním ve svém archivu určitě počítám. Jednička s několika hvězdičkami.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět