www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Clegir Rope
Výrobce: Synjeco S.A.
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Rope
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Manufactured from different Virginia leaves, "spun" into a rope, but thinner as the previous. (tj. Oxenfisl a Holker Twist)

  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 3.11.'08 09:27:27 
  Asi nejvýstižnější definice tohohle tabáku je - menší a slabší bratříček SG Brown No.4. Menší proto, že v synjecovském bulku vám dorazí kus lana velmi podobného No.4, ovšem s průměrem zhruba polovičním (o to ovšem delší). Slabší proto, že jeho síla je neporovnatelná. Daniel uvádí Strenght: 6-7, ale podle mě je to spíš 5 než 6 a i chuťově není tak výrazný, i když zeslabení chuti je jen mírné a zdaleka není úměrné snížení síly.
  Vůně zasyrova je (vzhledem k malému povrchu) téměř nulová, po pokrájení a rozemnutí čistě přírodně tabáková s nulovou aromatizací. Hoření je ovšem v porovnání s No.4 řádově lepší. Netřeba žádného řezání křížem či odžilkování, stačí nakrájet na Roll Cake tak do 1 mm, trochu promnout, moc nestlačovat a jde to na jednu sirku - bez močkování a chladně. Po zapálení totéž co No.4, tj. jemně nahořklá, čistě tabáková chuť bez čehokoli dalšího. Téměř úplná absence virginiové štiplavosti (lehce se ozve jen někdy okolo prostředku dýmky). Síla je opravdu o něco menší než střední, takže je to téměř ideální tabák pro dýmky s velkou hlavičkou (v mém případě bentky Cavicchi a Armelini které objemem komory odpovídají Hodulově "velké" klubovce).
  Vřele můžu doporučit každému, kdo si chce ozkoušet "lano" a má strach ze síly BXX a No.4, nebo má problémy s jejich hořlavostí.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět