www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Capstan Original Navy Cut
Výrobce: Imperial Tobacco Ltd. England
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: A medium to mild blend of carefully selected Virginia tobaccos with a natural aroma enhanced by a subtle flavour.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: (dříve Capstan Medium),licenční výroba EU
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  jcp 21.08.'07 18:11:40 
  Podlouhlá lakovaná, dokonale těsnící krabička se zaoblenými rohy (prakticky identická s Erinmore Flake) modré barvy.
  Řez je na Synjecu označen Navy Cut. Je to sice flake, ovšem cca 80x50 mm, takže asi dvojnásobek obvyklé šířky, čemuž odpovídá to, že plátky jsou navrstveny naplocho na sebe. Jsou velmi křehké, snadno se lámou a drobí.
  Vůně za studena velice jemná, čistě tabáková, se slabým natrpkle ovocným nádechem (snad něco jako hrušky?).
  Chuť decentní - slabě tabáková (virginiová) ale bez známky štiplavosti. I když se píše 'flavored Virginia', nějak nejsem schopen ten flavouring identifikovat. Spíš jako by tam bylo trochu Burley - něco čokoládového (podtón), ale jen malinko a bez jakékoli nahořklosti (třeba mě někdo opraví).
  Hoření pohodové - plátek co nejvíc rozemnout, hrubší podíl dospod, jemnější nahoru (jako se mi osvědčilo u Erinmore Flake) a jedna zápalka stačí. Nutno jen zlehka přidusávat, jinak hrozí že se dýmka zahřeje, hořkne a začne močkovat. Pokud dusání uhlídáte, skončíte na čistém šedém popílku :o)
  Síla se v první chvíli nezdá, ale je tu a postupně se začne projevovat i u menší dýmky. Ta synjecovská šestka je podle mě podhodnocená, já ho vnímám tak 7+ ač výrazně preferuji silnější tabáky (o to je mi sympatičtější).
  Problémy - žádné jsem nezjistil, ale zatím teprve končím s první krabičkou. Vlastě jeden problém by tu byl - není k mání v tuzemsku. Na Synjecu ho pořídíte za 6,27 € (v Rajeku ale bohužel za 8,70 €) což je cena, vzhledem k užitné hodnotě a očekávanému zvýšení spotřební daně v tuzemsku, přímo vynikající.
  Verdikt je tím pádem jasný - za jedna a zařazení do stálého repertoáru.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  milanko85 4.11.'18 22:47:18 
  Další čistá viržínka, která mne na chvíli vytrhla z latakiového opájení. Už nějaký ten pátek jsem si na tento oblíbený tabák J.R.R. Tolkiena myslel...
  Tabák voní lehce nasládle a ovocně. Velké krásné flaky lze dobře zpracovat a nacpat, hoří vzorně. Výrobce uvádí lehkou aromatizaci - já ji necítím. V chuti je zřejmá kvalitní virginie, která má lehce nasládlý profil. Kouření je jemné, klidné.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět