www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Bulldog Golden Flake
Výrobce: DTM
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Bright golden Zimbabwe and Zaire Virginias with high contents of natural sweetnes, topped up with the unique BULLDOG flavour and matured under pressure to their optimum of smoothness and aroma. The tobacco"s rich sweet character and the added flavour blend excellently for a smoth fragnant and cool smoking experience.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 29.04.'09 09:17:51 
  Dobře těsnící, relativně malá kulatá plechovka s hezkou nálepkou. Veškerá "varování" jdou naštěstí velmi snadno odlepit.
  Dosti tmavý, rozpadavý flake má kvůli velikosti plechovky poněkud kratší řez než je obvyklé. Okamžitě po otevření vás za studena ovane intenzivní vůně lakelandu (pro mě levandule) jako např. GH Ennerdale. Tabák je to sice německý, povahou však jde o echtovní anglický mýdlák, ale navíc je tu ještě jakýsi alkoholický casing - odhadoval bych rum (podle výrobce "topped up with the unique Bulldog flavour ").
  Po zapálení je podobnost s Ennerdale ještě výraznější - konečně vždyť v obou případech jde o africkou Virginii plus Burley. Rozdíl je ovšem v tom, že u Bulldoga je lakelandová chuť zpočátku stejně výrazná jako u Ennerdale, ale ve velmi krátké době se její intenzita poněkud sníží. Tahle nižší úroveň je (alespoň pro mou osobu) dokonce příjemnější. Někde od poloviny dýmky se přidává hořkočokoládová chuť Burley (výrobce ho sice ve složení neuvádí, ale určitě tam je) která postupně převládne. Ten vývoj chuti je zajímavý a nezbývá než věřit, že to tak výrobce opravdu zamýšlel :o)
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět