www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: W.O.Larsen Black Diamond
Výrobce: W.O. Larsen
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: A Black Cavendish with a brilliant, mild flavour. The best from Burley, Virginia and Orient Blattgut, specially broadly cut. A Black Cavendish, for a long time matured and black tobacco diamonds loosely pressed, provides for brilliant, mild flavour


  Blend Type
  Aromatic

  Contents
  Black Cavendish, Burley, Oriental/Turkish, Virginia

  Flavoring
  Cocoa / Chocolate, Nuts / Beans, Orange

  Cut
  Coarse Cut
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Re-brading původního Stanwell Black Diamond (viz tamtéž recenze)
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  Jarda 5.04.'18 15:29:25 
  Když jsem na něj po letech narazil neodolal jsem a opět koupil.
  Původně produkce Stanwell v krásné ploché plechovce s víčkem na pant. Po přechodu pod křídla W.O.L. nejprve v klasické originální obdélníkové larsenovské plechovce s oblými rohy a kulatým dnem a dnes po nějaké inovaci v poněkud méně originální a trochu macaté pixle. Krabička s potiskem přímo na plechu (žádný polep papírem). Krabice sice netěsní ale zato se "téměř" nedá otevřít bez použití mince či pajcru. Nejen napoprvé-kdykoli. Tabák je uvnitř ve zlatém celofánu a přelepeném páskou aby nevysychal.

  Tabák řezu broad cut: široké lístky, V. i Cavendishe tak půl na půl.
  Velmi příjemná jemná vůně čokolády, oříšků a citrusů s mírně peprnějším podtónem. Typický tabák dánské chuti (kdesi jsem narazil i na komentář "anglické-sladké chuti"???). Vůně působí velmi přirozeně, žádná chemická voňavka.
  Vlhký jak potřeba, hůře se nacpává. Velké vlhké lístky dobře pruží a je potřeba trocha trpělivosti aby se vrátily na své místo v hlavičce dýmky.
  Po zapálení jemná chuť korespondující dobře s vůní: čokoládově oříšková s ovocným podtónem. Chuť není nijak výrazná a silná (jako např. u Danske Club Vanilla/Sungold). Setrvá po celou dobu kouření. Ke konci se mírně projeví orientální příměs. Nikotinově to není žádná šleha. Jsme sice cigaretová velmoc ale nic pro kuřáky latakií či VaPeru.
  Vůně kouře pro okolí naprosto odpovídající vůní syrového tabáku. S trochou péče o větší lístky poměrně slušně hoří, nemočkuje příliš. Sladká chuť je výraznější při pomalém kouření. Při silnějším potažení začíná hořknout. Vyžaduje trochu praxe a pečlivost aby se nerozhořel příliš. Asi není na jedinou sirku. Sladkost není tak silná jako u zmiňovaného Danske Club Sungold ale jemnější a hebčí. Ale za 1 bych dal přeci jen WOL Signature
  Výtečný jemný aromatic. V této kategorii dánských sladkých chutí, který mohu jen doporučit.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět