www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Bill Bailey"s Balkan Blend
Výrobce: DTM
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: All those who mourn the ancient full flavour Latakia blends that have almost vanished from today"s pipe tobacco landscape, will find comfort in this fine mixture of best Virginia grades, selected Oriental leaf, 10% spicy Kentucky, more than 40% Latakia (!) and a pinch Louisiana Perique.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  jcp 23.05.'09 15:11:20 
  V tobolce s nadprůměrně kvalitním lepicím páskem dosti hrubě řezaná mixture klasicky uzené latakiové vůně. Zásadní výtka - obsahuje "klacky", takže před nacpáním je nutno ji ještě potrhat, ovšem vzhledem k opravdu hrubému řezu lze pro nacpání do hlavičky normální velikosti potrhání doporučit i tak.
  Chutí po zapálení do jisté míry připomíná Night Cap (konečně složením se mu blíží) ovšem s tím, že je sice stejně mnohovrstevnatá, ale poněkud sladší a neporovnatelně slabší. Rozhodně je ale tenhle tabák velice citlivý na nacpání a přidusávání, takže ho nelze doporučit začátečníkům! Pokud nacpete příliš volně, zhasíná a přitom štípe. Pokud ho předusáte, strašlivě zhořkne, hřeje a začne močkovat. Jedině když udržíte tu správnou hranici, ukáže i na jednu sirku co v něm je (přiznám se, že zatím mi hoří dobře jen v některých dýmkách). Obzvlášť dobrý je (pokud se podaří dobře nacpat) v churchwardence. Celkově sice velmi dobrý tabák, ale s ohledem na obsah klacků a na to jak je citlivý na zacházení je hodnocení jen dvojka (a spíš míň).
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 15.05.'18 18:57:04 
  Po otevření 100g plechovky se vyvalí silně vyuzené aroma ve sladkokyselé aviváži - silný závan obdobný jako u DTM Hollys Discovery. V řezu se jedná o hrubší loose cut, který hraje všemi odstíny hnědé. Vlhkost akorát. Nadměrné množství klacků nedetekuji.
  Nacpání, zapálení naprosto normální. Hoří trochu rychleji, dýmku nerozpaluje, nemočkuje.
  V chuti a vůni dominuje "pražcová" latakie s hravými orientály, takže balkán každým coulem. Vše zabalené do nasládlého hávu virginií, okořeněné trochou kentucky a perique.
  Dohromady vše hraje velmi obstojně, povedená výrazná směs.
  Vřele doporučuji.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Subarus 8.09.'19 14:03:47 
  Kdyz na nasem trhu skoncil Peterson, tim hlavne Old Dublin a Balkan delikt, propadl jsem jako asi vetsina latakistu panice. Dunhill taky konci, Solent se nevozi...no a jdu si takhle Dlouhou ulici a jsem v tabakovem raji. Pan prodavac mi poradil tuhle smes, ze pry je to nahrada za Balkan Sobranie...uprimne receno, spis neni. Ale nebal bych se napsat ze za Dublina ano. Naprosto lahodna smes, rez rovnou do dymky, perfektne hori, nemockuje a vynikajici chut. Nic nepravlada, nic nechybi. Skutecne prirodni, lehce latakiova smes, prijemne uzeno-sladko-korenena...dokonalost sama k vecernimu koureni...rozhodne doporucuju. Zaviraci sacek dobre drzi...no, usmalo se na me stesti a vybiram mu uz i dymku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět