www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Balkan Flake
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Základem jsou flaky středně silné virginie, slisované spolu s latakií. Tato směs je určena latakiovým nadšencům. Střední síla, velmi jemné aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: Neznámkováno

  wimpppp 8.08.'17 13:54:28 
  Hned zkraje musím přiznat, že tenhle tabák velmi zklamal mé očekávání a již si jej nekoupím. Ale nevadí, i tak jsem rád za tu zkušenost.

  Popořadě. Po tomto tabáku jsem už dlouho pošilhával, váhal jsem mezi ním a tabákem stejného názvu od Sama G. Nakonec jsem na radu a doporučení prodejce v Etrafice v Praze zkusil BF od Gawitha H. Hned po otevření 50 g tobolky na mě vykoukly asi 6-7 cm dlouhé polorozpadlé flaky světle až tmavě hnědého zabarvení asi 3-4 mm silné a mazlavě vlhké. Vůně mi lahodila. Uzená, smolná, olejovitá, latakiová. Nádhera. Strašně jsem se těšil na první zapálení, které ale vzhledem k tloušce a vlhkosti flaku nebylo snadné. Oproti mému zvyku jsem flake nakonec lehce rozcupoval. Poté již se zapálením nebyl takový problém, byť jsem musel připalovat častěji než obvykle. Místo uhlíkového Vauen filtru jsem použil filtr balsový, abych plně vychutnal chuť tabáku. Po několika tazích se postupně dostavilo překvapení, rozčarování a nakonec znechucení. Při prvních tazích jsem detekoval, i když slabě, ale přeci jen lakeland květinovo-mýdlovou chuť. To by nebylo nejhorší. Co mi ale vadilo a nepřestalo vadit, tak převládající hořko-zemitá zcela nelatakiová chuť, skoro bych řekl pachuť. A to mám latakiové směsi rád (např. Artisan´s blend, Old Ironsides, Perfection, Commonwealth). BF mi jistou složkou své chuti připomínal Early morning pipe, což je tabák, který mi kupodivu rovněž nechutná. Nevím čím, ale jak v BF, tak v EMP mi zásadně vadí něco, co nedokážu překonat a mám problém dýmku dokouřit. Nakonec jsem BF dal šanci a teměř celou 50g tobolku vykouřil. O něco lepší dojem se dostavil, když jsem místo balsy použil uhlíkový filtr, chuť se zjemnila, ale i tak jsem měl co dělat vykouřit celou dýmku a to i díky překvapivě velké síle někdy mezi 7-8 z 10.

  Celkový dojem: Nehodnotím, protože zcela subjektivně bych musel dát dostatečnou a to se mi nechce. Ještě jedna věc mě překvapila. Na tabaky.cz jsem nenašel jedinou recenzi tohoto tabáku, zato BF od SG jich má několik. Vkládám tedy první recenzi a budu rád, když někdo přidá další. Ještě raději budu, když někdo přidá pozitivní hodnocení, nechce se mi věřit, že by tabák byl skutečně tak špatný, jak se zdál mně.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět