www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Bad Nun
Výrobce: Synjeco S.A.
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka
  Popis: The most strong tobacco made with different Virginias, pressed to a cake and rubbed in broken flakes. If you like it strong... then you will be surprised.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 16.02.'08 15:47:50 
  Obal - 50g bulk "made in Synjeco". Řez dodavatel označuje jako Broken Flake, ale je to spíš Flake než Broken. Skoro černé, silné (~1 mm) plátky které se dost obtížně drobí. Na první pohled vypadají velmi vlhce a až mastně, ale ten dojem je klamný - vlhkost i konzistence na omak jsou normální.
  Vůně za syrova čistě tabáková, lehce kořeněná, bez jakékoli nasládlosti nebo "chlebovosti". Chuť velmi zajímavá, rovněž čistě tabáková, ale s jakýmsi slabým podtónem, který je něco mezi GH Ennerdale (lakeland, což je podle mě levandule) a SG 1792 Flake (kumarin). Podotýkám ale, že se jedná opravdu jen o podtón, jako byste použili dýmku, ve které předtím byl některý z těchto tabáků. Zpočátku se ozývá spíš ten lakeland ale postupně se mění v 1792, přičemž současně nastupuje jakási příjemná lehká nahořklost (nikoli štiplavost). Rozhodně velmi zajímavá chuťová kombinace .. Sílu 9 kterou udává Synjeco ten tabák určitě nemá - můj odhad je tak 6-7, takže na druhou stranu ani netřeba mít obavu z "teplého vzduchu".
  Hoří dobře a chladně, ale rozhodně to není ideální tabák pro začátečníky. Vhodný i do společnosti, je vnímán jako nevýrazná vůně připomínající hořící aromatické dřevo.
  Celkové hodnocení - asi ne pro celo- a každodenní kouření, ale vynikající dark fired natural, jednoznačně 1!
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  basa333 13.07.'08 08:43:17 
  Krátce k novému Bad Nun 2: tabák mi přijde ještě trochu nauzenější a výraznější, těch 5% perique mu myslím docela prospělo, tabák je takový jakoby trochu kultivovanější než jednička. K recenzi jcp lze jen málo dodat, bad nun2 je jedničce v podstatě velmi podobný a pro přesnější rozdíly by asi bylo nutno zapálit dvě dýmky s těmito tabáky. Tabák těchto vlastností na českém trhu chybí a srovnání s tabáky, které uvedl jcp, lze sice akceptovat, ale vždy jen pro určitou chuťovou složku, nikoli pro celé spektrum chutí, které BN2 nabízí. Pro fanoušky tmavě páleného listí lahůdka! Jinak hoří vzorově, cpu to jak to přijde a nikdy nejsou problémy. Samozřejmě za 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Swede 10.02.'10 18:02:43 
  Pro Synjeco vyrábí jedna firma s Kendalu. Nevím,jestli se už někde řešilo, která z nich to je, ale rozhodl jsem se to prozkoumat. V tobolce je něco, co kdysi bývalo flake, ale pak se to pravděpodobně dostalo do spárů České pošty a stal se z toho broken flake (jak je uvedeno v popisku). Vůně za studena mi připomenula tmavé cigaretové tabáky a dokonce tabák na vykuřování skleníků, který jsem měl tu čest jednou (v cigaretovém papírku) ochutnat. Aromatizace žádná. Hoří na jedničku, okolí nemá problém, síla je oproti špagátům mnohem níže. Ale zas na nějakou procházku z dýmkou bez řádného zapíjení řízným mokem to není :-) Co se týče chuti, tak mně pro změnu připomíná Full Virginia Flake od SG, trochu víc přismahlá směrem k dark fired. A tím je řečeno vše. Já mám raději extrémy, tento tabák tak nějak nevyčnívá. Pro mě málo výrazný, málo silný, málo aromatizovaný, málo zajímavý a ještě ke všemu oproti produkci SG a GH trochu dražší. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět