www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Orlik Bulls Eye
Výrobce: Orlik
Složení:
 • Virginie
 • Black Cavendish
 • Perique
 • Řez: Koláčky
  Balení: 50g plech
  Popis: A blend of ripe Virginia tobacco spiced with pure Louisiana Perique. The distinctive aroma of Perique combined with the natural sweetness of Virginia tobaccos provides a wonderful characteristic taste. The centre of mellow, fermented Black Cavendish serves to smoothen the general impression and rounding the taste. It is all a handcrafted process from selecting the best tobacco, blending, rolling, cutting, and packing. The result is an unparalleled smoking experience
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: v USA se prodává jako Peter Stokkebye Luxury Bullseye Flake
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 25.06.'08 11:51:24 
  Na tabák jsem narazil u Barbera (http://www.smoke1.co.uk) se stručným popisem "A great alternative to Escudo or Dunhill Navy Rolls". Po zkušenostech s GH Curly Cut a Synjeco Kentmere Sliced Twist, což jsou sice oba výborné tabáky ale rozhodně ne náhrady Escuda a DLNR i když to jejich výrobci tvrdí, jsem byl sice skeptický, přesto jsem objednal. Dorazila plechová krabička s klasickou původní orlikovskou soudcovskou hlavou a heslem "Smoked by all shrewd Judges". V ní je úhledný několikabarevný Roll Cut velkého průměru, nádherné nasládle kořeněné vůně (zasyrova).
  Shodou okolností jsem ještě neotevřenou krabičku vzal ssebou do Mostenice na SIFF netuše, že slovenští přátelé pro změnu přivezou čerstvě z USA dopravené Escudo (A&C Petersen). Podmínky k porovnávání byly tím pádem ideální, porovnávalo nás několik a konečný výsledek? Okometricky, čuchometricky i chuťometricky se ty dva tabáky od sebe téměř nedají rozlišit. Lepší hodnocení se asi nedá napsat. I když tabáky dovážené z "Old good England" nejsou nejlevnější, určitě se ještě nejednou potkáme.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Scalex 1.10.'08 22:51:00 
  Obal: plechovka s vkusným oranžovým potiskem a postavou kouřícího soudce v paruce.

  Řez: tohle je rozhodně ten vizuálně nejkrásnější tabák z toho, co jsem zatím viděl (a zas tak málo toho nebylo). Úchvatné tenoučké ale obrovské koláčky, vzniklé nakrájením z lana. Střed je tvrdý a tmavý, kolem něj se pak vinou vlákénka světlého tabáku, takže to opravdu vypadá jako oči.

  Vůně za studena: kořeněný chleba a trocha medu. Nekuřáci z toho ještě cítí náznak sušených fíků.

  Chuť: velmi výrazná (ale samozřejmě zcela přírodní, nearomatizovaná). Tento tabák je skutečně plnotělný, dává chutný a hutný kouř. Komu nevyhovují slabé neutrály a na zabijáky se silou 9-10 na škále Synjeca si ještě netroufá, tohle by mu mohlo kápnout do noty.

  Hoření: zapálení i hoření v pohodě. Cpu najemno nadrobené a tabák krásně poslouchá.

  Síla: není zanedbatelná, ale není to ani žádná nikotinová nálož. Prostě tak akorát, aby to mělo chuť i tělo a aby to přitom kuřáka nesložilo.

  Problémy: žádné. Sice se neprodává v ČR, ale lze jej snadno objednat u Barbera a když jsem ve čtvrtek odpoledne objednal a kartou zaplatil, v úterý večer už jsem spokojeně pobafával.

  Verdikt: ultramňam! Více takových skvělých tabáků!
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět