www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Orlik Golden Sliced
Výrobce: Orlik
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 100g plech
  Popis: Golden Virginia is pressed into cakes and matured under pressure. After maturing, the cakes are cut into flakes. Aroma: Fresh Citrus.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  jcp 26.08.'07 18:04:25 
  Klasická 100g kulatá slušně těsnící plechovka 10.5 cm s papírovou nálepkou, jejíž přímou součástí je obligátní varování.
  Světlehnědý flake abnormální velikosti (cca 4x15 cm). Svazek plátků je přeložen v půli a doslova natlačen do krabičky, takže je prakticky nemožné oddělit jednotlivý plátek vcelku. V jádru to není na závadu, protože celý plátek této velikosti by se vešel snad do dýmky Giant nebo XXL.
  Vůně za studena tabákově přírodně sladká, fermentovaná. Já vnímám vůni svatojanského chleba (karobové lusky), rozhodně ne svěží citron, který zmiňuje výrobce.
  Příjemná lehká až velmi lehká chuť přírodní virginie, ve které by se (s trochou dobré vůle) snad dalo najít něco citrusového, i když já i tady vnímám spíš ten nasládlý svatojánský chléb (jeho projímavé účinky naštěstí chybí). V průběhu kouření se chuť nemění, po štiplavosti ani stopy. Rozhodně to ale vůbec není typický "dánský" tabák ala MacBaren.
  Hoření zcela bezproblémové, kouř vydatný, pouze na počátku dýmky se uvolňuje trochu víc vlhkosti (kouřím bez filtru a na počátku obvykle musím profouknout náústek, což se mi u jiných tabáků nestává).
  Síla nic mnoho, obzvlášť na počátku. Výrobce udává 3 z 5, na tobaccoreview je Mild to Medium, na Synjecu 6, ale mě připadá poněkud slabší - asi tak Synjeco 5.
  Problém obvyklý, není k mání v tuzemsku. 100g krabička je k mání na Synjecu za 9.33€, v Rajeku za 15.55€, takže nižší střední třída.
  Celkové hodnocení za jedna, ten tabák nemůže za to, že jsem "propalhuba" jak by to zhodnotila jedna žába ..
  edit 11.06.2010
  jako Scalex v recenzi pode mnou, teď jsem otevřel novou dodávku ze Synjeca (po delší době, měl jsem velkou zásobu) a mám tam "superflák". Ono už to při té délce (šířka 4,5 cm) ani nejde pořádně narovnat, rozpadá se to, ale já jsem naměřil skoro 40 cm délky ..
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Scalex 8.06.'10 00:46:05 
  Obal: plechovka (50 i 100 g), červený potisk s klasickou podobiznou dýmajícího soudce.

  Řez: šok! Když psal jcp o flaku o délce 15 cm, netušil jsem, že v mé padesátigramovce je ještě něco divočejšího. Celý obsah plechovky totiž tvoří pouhé dva flaky o délce dvojnásobné, tj. 30 cm! Výrobce tabák lisuje do velkých cihel, ty pak plátkuje, ale už je zjevně neřeže na plátky standardní velikosti, ale nechá je tak, jak je odřízl z toho bochníku. Netradiční, ale proč ne? Člověk si z plátku urve tolik, kolik potřebuje pro svou aktuální dýmku a může spokojeně bafat. Plátky jsou volnější, snadno se trhají, tabák není příliš kompaktní.

  Vůně za studena: obilí, chléb, ryzí tabák. Avizovaný citrus ani trochu.

  Chuť: čistě virginiová (nechápu, kde recenzenti z tobaccoreviews vzali burley nebo perique - po nich tam pochopitelně není ani stopa). Když se tabák rozhoří, občas je v homeopatické dávce možno zaznamenat ten citrus, ale není to žádný citron nebo limeta, spíš něco, jako bergamotové aroma z Earl Greye. Ale opravdu jen stopově.

  Hoření: bezproblémové, pohodové. Neštípe. Souhlas s jcp - u bezfiltrovky mi to trochu víc brblalo v náústku, u filtrovky (bez filtru) se to chovalo způsobněji.

  Síla: O něco méně než střední. Naprosto snesitelná i pro začátečníky.

  Problémy: pouze nutnost dovozu ze zahraniční ciziny, protože žádný distributor k nám tento skvost nevozí.

  Verdikt: láska na první pokouření. Jednoznačně za jedna. Stejně jako Bulls Eye stejného výrobce, i tohle je neskutečná kvalitní mňamka (pro milovníky nenavoněných čistých virginií).
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  hoochie coochie man 18.09.'11 20:08:45 
  Tento tabák patří k mým absolutním Top5. Po otevření plechovky mě asi jako každého překvapil řez - tenoučké flaky velikosti cca 40x5 cm. Vůně za syrova je velice příjemná chlebovo - medová, vůně po zapálení rovněž příjemně nasládlá. K chuti: tenhle tabák je opravdová mana, chuť je jemná, leč výrazná, dominuje v ní přirozená sladkost Va a v pozadí pak mnoho dalších tónů, z nihž nejvýraznější je bergamot. Snad právě díky němu je ráz tohoto tabáku svěží a neotřelý, a dýmka baví až do dna. Další tóny jsou pak med, rozinky a snad bílý chleba nebo prostě nějaké nasládlé bílé pečivo. Hoření je naprosto bezproblémové, při rychlejším kouření má tabák tendenci trochu močkovat, ale není to nic neuhlídatelného. Zkoušel jsem nacpávat jak rozemnutý tak na otýpku (samozřejmě ne z celého fláku). Na závěr - je to opravdu podařenej tabák, kterej se dá kouřit z jakkoliv velké dýmky každý den a neomrzí se. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  diamond 19.09.'11 12:07:45 
  Velice dobrá Virginie nasládlé chuti. Patří k mým oblíbeným slabším tabákům. Připomíná mi máslový podtext. Hezká krabička. Tabák po úpravě velice dobře hoří na jednu zápalku až do konce. Určitě dobrý tabák pro začínající dýmkaře, pokud chtějí přejít pomalu na něco středně silného. Vhodné i pro dámy. Neštípe a chová se distinguovaně, nezklame. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  milanko85 8.02.'19 22:05:14 
  Čistá virginie, která úžasně sladce až ovocně voní po otevření. Flaky zde již popsali předrecenzenti. Ke mě se dostaly v trochu sušším stavu, ale budiž. Po rozemnutí a nacpání hoří standardně. Chuť je nasládlá, zmíněný bergamot necítím, oříškovou, chlebovou a máslovou stopu ano. Zejména při sušším stavu, jaký jsem měl já, je třeba potahovat pomalinku, jedině tak bude produkovat jemné virginiové tóny, o kterých tato směs je.
  Jelikož mám averzi k máslovým tónům v tabáku (např. Davidoff Royalty), dávám za 2. Existují (pro mě) lepší virginie.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět